taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7778
6.3923
1461.57
108853.43
271.118
42712.14

Hakkari'de ağustos ayına rağmen erimeyen kar tüneli

Her hafta faaliyetler gerçekleştiren Yüksekova doğa tutkunları, dışarıdan gelen dağcı grupla, Sat bölgesinde halen duran kar tünelinde dinlenerek serinledi.

İHA | 30.08.2019 - 09:32..
Whatsapp ile paylaş

Hakkari’nin Yüksekova ilçesi sınırları içerisinde bulunan Sat bölgesine giden ‘’Yüksekova doğa tutkunları’’ ilçe dışından gelen gurupla beraber bölgede yürüyüş gerçekleştirdi.

4 MEVSİM BİR ARADA

Grup, Doski ve Sat bölgesine giderek ilk olarak güzergah üzerinde bulunan Doski köylerini gezdi. Daha sonra bölgenin can damarı ve turizm kaynağı olan Sat bölgesine giderek gezilerini yaptılar. Sat bölgesinin eşsiz manzarası karşında ve 4 mevsimin bir arada gören dağcı grup, gördükleri manzara karşında hayran kaldı.

Hakkari'de ağustos ayına rağmen erimeyen kar tüneli

AĞUSTOS AYINA RAĞMEN ERİMEYEN KAR TÜNELİ

Her sene olduğu gibi bu sene de Sat bölgesinde Ağustos ayına rağmen erimeyen kar tüneline hayran kalan grup üyeleri, çok merak ettikleri kar tünelinin içine girerek hem dinledi hem de serinledi. Ağustos ayına rağmen kar tüneli gören grup, bol bol hatıra fotoğrafı da çekti.

Hakkari'de ağustos ayına rağmen erimeyen kar tüneli

"KAR TÜNELİ İÇİNDE HEM DİNLENDİK, HEM SERİNLEDİK"

Konuyla ilgili açıklama yapan Yüksekova Doğa Tutkunları Başkanı Kahraman Aytan, “Biz Yüksekova doğa tutkuları olarak her hafta bölgenin güzellikleri tanıtmak ve keşfetmek için gezi ve yürüyüşlerimize devam ediyoruz. Bu hafta dışarıdan gelen misafirlerimize bölgenin can damarı olan Sat bölgesine getirdik. İlk olarak Doski bölgesinde bulunan güzergah üzerinde bulunan köyleri gezerek Sat'a geldik. En çok şaşırdığımız durum ise ağustos ayına rağmen manzarası süper olan kar tüneline geçtik. İnanılmaz bir güzelliği var. Havanın sıcak olması nedeniyle arkadaşlarla içine gittik. Kar tüneli içinde hem dinledik hem serinledik hem de bolca fotoğraf çektik. Böyle sıcak günlerin yaşandığı günlerde karın olması onları hem mutlu hem de sevindirdi. Bizimle bu eşsiz doğa güzelliklerine ortak olup gelen herkese teşekkür ederiz” dedi.

Hakkari'de ağustos ayına rağmen erimeyen kar tüneli


Hakkari'de ağustos ayına rağmen erimeyen kar tüneli

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir