taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.6959
6.3052
1465.33
106805.2
268.433
43229.26

Hakkari'de yaşayanların derdi: Yüksek elektrik faturası

Hakkarililer, yüksek elektrik faturası nedeniyle Vali İdris Akbıyık'tan yardım istedi.

İHA | 14.01.2019 - 08:21..
Whatsapp ile paylaş
Hakkari'de yaşayanların derdi: Yüksek elektrik faturası

Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Balık ve İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğulu ile birlikte çarşı merkezini dolaşan Vali İdris Akbıyık, esnafları iş yerlerinde ziyaret ederek, onlarla bir süre sohbet etti.

"FATURALAR ÇOK YÜKLÜ GELİYOR"

Vatandaşların sorun ve taleplerini de dinleyen Vali Akbıyık, babası ile yanına gelen ve kendisiyle tanışmak isteyen bir öğrenciyle de yakından ilgilendi.

Vali Akbıyık’ın etrafında toplanan vatandaşlar, ”Sayın Vali'm sizi çok seviyoruz sizden bir ricamız var. Elektrik faturaları son günlerde çok yüklü geliyor. Bazı aileler 700, bazıları, 800 bazıları ise bin liranın üzerinde fatura ödüyor. Böyle bir şey nasıl olur? Lütfen yardımcı olun.” dedi.

Hakkari'de yaşayanların derdi: Yüksek elektrik faturası

İŞ İSTEDİLER

Vali Akbıyık ise bu konuyu mahalle muhtarlarının kendilerini ilettiğini belirterek, yüksek gelen faturaların üzerinde durduklarını söyledi. Bazı vatandaşlar ise Vali Akbıyık’a ilde fabrikaların bulunmadığını belirterek, kendileri gibi birçok işsizin bulunduğunu ve evlerine bir lokma ekmek bile götüremediklerini söylediler.

Vali Akbıyık, daha sonra Hakkari Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde, Cumhuriyet Caddesi’nde maddi durumu iyi olmayan ailelere yönelik hizmet veren Sevgi Giyim Mağazası'nda da incelemelerde bulunarak, ailelere yapılan yardımlarla ilgili görevlilerden bilgi aldı. Kent merkezindeki ziyaretlerini sürdüren Vali Akbıyık ve beraberindekiler, halkın yoğun ilgisi ile karşılaştı.

Günün önemli gelişmeleri VİDEO

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir