taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8095
6.54295
1275.805
96861.42
238.352

Halkı tankla ezen hainler tutuklandı

Darbe girişimi sırasında Esenler'de 6 kişiyi tankla ezerek şehit eden 3 rütbeli darbeci asker tutuklandı.

Ajanslar | 22.07.2016 - 09:00..
Whatsapp ile paylaş

4

15 Temmuz'da gerçekleştirilen darbe girişiminde, Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nü teslim almak üzere 66. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı 2. Tank Taburu'ndan görevlendirilen 2 tank ve 5 zırhlı personel taşıyıcıdan oluşan takım, vatandaşın ve polisin müdahalesi sonucu emniyet yerleşkesine ulaşamadan püskürtülmüştü.

6 KİŞİ ŞEHİT OLDU

Takım bünyesinde olan ve geri çekilmek zorunda kalan tanklardan biri O3 Avrupa Otoyolu Esenler mevkisinde bulunan vatandaşların üzerine kasıtlı şekilde sürülmüş, olayda 6 kişi şehit olmuş çok sayıda vatandaş ise yaralanmıştı.

TUTUKLANDILAR

Olayla ilgili soruşturma başlatan Esenler İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, söz konusu tankta bulunan Yüzbaşı Serdar Değirmendere, Astsubay Maksut Keleşoğlu ve Uzman Çavuş İdris Yeter'i tugay komutanlığı içerisinde yakaladı. Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen 3 şüpheli çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

ÇELİŞKİLİ İFADELER

Zanlıların ifadelerinde, Emniyet'i teslim alma talimatını 2. Tank Taburu Komutanı Yarbay Serbülent Eken'den aldıklarını ve Yarbay Osman Akkaya ile birlikte Vatan Caddesi'ne geldiklerini söyledikleri, vatandaşların ezildiği ana ilişkin çelişkili beyanlarda bulundukları öğrenildi.

Halkı tankla ezen hainler tutuklandı

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir