taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5989
Euro
7.2559
Altın
1615.98
Borsa
89491.95
Gram Altın
342.899
Bitcoin
42445.33
fuzulev

Haluk Koç: Başbakan yaralıdır o yüzden bu kadar bağırıyor

CHP Sözcüsü Haluk Koç, Başbakan Erdoğan ile Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen ses kayıtları hakkında, "Başbakan yaralıdır, şaibelidir. O yüzden bu kadar bağırıyor" dedi.


Whatsapp ile paylaş

Haluk Koç: Başbakan yaralıdır o yüzden bu kadar bağırıyor

Haluk Koç: Başbakan yaralıdır o yüzden bu kadar bağırıyor

CHP Sözcüsü Haluk Koç, Başbakan Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçen ses kayıtları hakkında konuştu.

'MONTAJ, YALAN, İFTİRA... GEÇ BUNLARI'

CHP sözcüsü Haluk Koç'un açıklamasından satır başları;

"Hırsızlıklar yolsuzluklar ortaya çıkınca 'Son sözü millet söyleyecek' cümlesini çok sık duyar olduk. Başbakan artık yaralıdır, şaibelidir. Başbakan'ın kimyası bozulmuş, köyün yalancı çobanına dönmüş vaziyette sağa sola bağırmaktadır. Buradan bütün milletimiz huzurunda CHP adına çok açık bir çağrıda bulunuyorum. 3 noktayı huzurlarınıza getiriyorum. 17 Aralık ve 18 Aralık günlerinde Başbakan ve oğlunun arasında hangi saatlerde telefon görüşmeleri olmuştur? Bunların TİB tarafından açıklanması gerekiyor. Montaj, yalan iftira... Geç bunları kardeşim. Kayıtlarda var, bir görelim bakalım.

'TÜRKİYE İTİBARSIZLAŞIYOR'

Cumhuriyet tarihinde ilk defa bir başbakan hırsızlıkla suçlanmakta, bu çok ağır bir suçlama. Ortada kaçacak bir şey yok. TİB'de her şeyin kaydı var, resmi olarak açıklayacaksınız bunu. Başbakan 17 Aralık sabah saat 08.02'de bir telaş havası içinde oğlunu aramaktadır ve bir takım isimler, evler söylemektedir. Başbakan oğluna ağabeyini, eniştesini, amcasını ve diğer eniştesini söylüyor. Bu kişiler üzerindeki tüm mal varlıkları kamuoyuna açıklanmalıdır. Zulada bile sıfırlayamadıkları paranın bakiyesiyle 5 milyon dolarlık villa almaya kalkıyorlar. Başbakan inkar ediyor, tabii ki inkar edecek. Ya inkar edecek ya cezaevine gidecek. Başbakan isitfa etmedikçe Türkiye itibarsızlaşıyor.

'BU PARANIN KAYNAĞI NEDİR'

Üzerlerindeki diğer mal varlıklarının kamuoyu tarafından mutlaka bilinmesi gerekiyor. Akşam saatlerinde henüz sıfırlayamadıkları para miktarının 30 milyon Euro olduğu kayıtlarda var. O telaş içerisinde evden kaçırmaya çalıştığınız toplam para miktarı ne kadardır? Kaynağı nedir? Bu kadar yüksek paranın evde saklanmasının gerekçesi ne olabilir?"

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir