taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5785
Euro
7.2482
Altın
1620.31
Borsa
88059.46
Gram Altın
343.245
Bitcoin
42019.63
fuzulev

Hamas uluslararası güce karşı

Hamas liderlerinden Berdevil, Filistin'e girecek herhangi bir uluslararası gücü israil gibi işgalci göreceklerini söyledi.


Whatsapp ile paylaş

Hamas uluslararası güce karşı

Hamas uluslararası güce karşı

AA muhabirine konuşan Hamas liderlerinden Salah el-Berdevil, Filistin topraklarına konuşlandırılması öngörülen uluslararası güç, Mısır basınında Hamas hakkında yer alan haberler ve Orta Afrika Cumhuriyeti'nde yaşanan şiddet olaylarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

"ULUSLARARASI GÜCE KARŞIYIZ"

Hamas'ın, İsrail ile Filistin yönetimi arasında devam eden barış görüşmeleri kapsamında imzalanacak herhangi bir anlaşma gereği, uluslararası güçlerin Filistin topraklarında konuşlandırılmasına karşı olduğunu belirten Berdevil, "Filistin topraklarına girecek herhangi bir uluslararası güç, İsrail gibi işgalci bir güç olacaktır" diye konuştu.

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'ye Filistin topraklarına NATO güçlerinin konuşlandırılması önerisini değerlendiren Berdevil, şöyle konuştu:

"Biz, Abbas'ın bahsettiği uluslararası güçlerden önce bir devletimizin olduğunu görmek isterdik. Egemenlikten, Kudüs'ten ve Filistinli mültecilerin dönüş hakkı gibi devlet olduğumuzu gösteren hiç bir işaret yok. O halde bu güçler hangi devlette konuşlandırılacak."

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir