taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.37445
6.0988
1215.855
93296.84
210.253

Hamburg'da 7 yaşındaki çocuktan anlamlı yürüyüş

Hamburg'da 7 yaşında Emil Rustige, cep telefonunu elinden düşmeyen ebeveynlerine karşı, “Benimle Oynayın, cep telefonunla değil” dedi ve yürüyüş gerçekleştirdi.

Haber Merkezi | 11.09.2018 - 14:22..

Almanya 7 yaşındaki Emil'i konuşuyor. Küçük Rustige, devamlı cep telefonu elinden düşmeyen velilere karşı, “Benimle Oynayın, cep telefonunla değil” sloganı altında bir yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüşüne çok sayıda kişi de destek verdi.

Hamburg'da 7 yaşındaki çocuktan anlamlı yürüyüş

Hamburg'da 7 yaşındaki çocuktan anlamlı yürüyüş

150 ÇOCUKTAN DESTEK

Emil yürüyüşün nasıl gerçekleştiğini ise şöyle anlattı: "Parkta arkadaşlarımla oynamak istiyordum ancak izin vermediler. İzin vermeyince babamla oynamak istedim ama o sürekli telefonu ile oynayıp duruyordu".

Bu olay üzerine Emil annesine durumu anlattı ve izin istedi. 7 yaşındaki Emil Rustige'nin ebeveynleri sorun çıkmaması açısından yürüyüşü polise bildirdi. Yaklaşık 150 çocuk gösteriye katılırken, ebeveynleri de bu protestoyu izledi.

Hamburg'da 7 yaşındaki çocuktan anlamlı yürüyüş

ALMAN POLİSİNDEN AÇIKLAMA

Alman polisi, çocukların etrafında geniş güvenlik önlemleri alark "Çocukların eylemlerini ciddiye alıyoruz" diye konuştu.

7 yaşındaki Emil gösteri esnasında megafonu eline alarak "Burada yüksek sesle konuşuyoruz, çünkü anne-babalarımız bizi duymuyor" diyerek sitem etti.Gösteri sorunsuz sona ererken, ebeveynler de adeta küçük çocuğun bu anlamlı hareketinden kendilerine ders çıkardı.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)