taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.4695
Euro
7.1862
Altın
1629.13
Borsa
88125.04
Gram Altın
338.344
Bitcoin
38291.71

Hamdi Sedefçi: Kılıçdaroğlu yokken ben CHP'deydim

CHP'den istifa eden Hamdi Sedefçi, hakkındaki iddialara yanıt verdi.

14.02.2014 - 03:04..
Whatsapp ile paylaş

Hamdi Sedefçi: Kılıçdaroğlu yokken ben CHP'deydim

Edirne Belediye Başkan Adayı gösterilmemesi üzerine CHP'den istifa eden Hamdi Sedefçi, CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin'in kendisi hakkında 60 tane dava dosyası olduğu iddiasını yalanladı.

SEDEFÇİ: KILIÇDAROĞLU YOKKEN BEN CHP'LİYDİM

Keskin'in bir televizyon programında, Başkan Sedefçi'nin, Başbakan Erdoğan'a altın kemer hediye ederek, "siyasetin başpehlivanı" demesi nedeniyle CHP'den aday gösterilmediğini iddia etmesi üzerine basın açıklaması yapan Sedefçi, Başbakan'a hediye ettiği altın kemer ile Edirne'ye birçok yatırımın yapıldığını belirterek, "Sayın Kılıçdaroğlu CHP üyesi değilken, ben CHP üyesiydim. Keskin'in kalkıp da'altın kemer' kılıfı uydurması beni güldürdü, hakikatten güldüm. Bu yapılanlar halkla dalga geçmektir. Anket yapıyorsun belediye başkanlığı adaylığı için halka soruyorsunuz, sonra da kendi bildiğinizi yapıyorsunuz. Edirne cumhuriyetin kalesidir. Edirneliler; cumhuriyetçidir, Atatürkçüdür, laiktir, çağdaştır, hiçbir partinin kalesi değildir. Edirne güzel cumhuriyetimizin batıdaki son kalesidir. Ben başka partiye geçsem de CHP'li olarak kalmaya devam edeceğim, DSP'ye geçmiş değilim, önümdeki hafta geçmeyi düşünüyorum" dedi.

"60 DAVA DOSYAM OLDUĞUNU İSPATLANIRSA.."

Hakkında açılan 60 dava dosyasının kanıtlanması halinde belediye başkanlığından istifa edeceğini açıklayan Sedefçi, "Adnan Keskin sevgili büyüğüm, yalan söylüyor. 60 tane dosyamın olduğunu söylüyor. Bunlar yalan. Benim 60 tane dosyam var ise bunu ispatlarsa Sayın Keskin, yemin ederim ben yarın belediye başkanlığından istifa edeceğim ve aday olmayacağım hiçbir yere. İspatlayamazsa kendisi istifa edecek mi? Yalanla, dolanla politika olmaz. Edirne halkı beni tanıyor ve biliyor. Türkiye beni biliyor. Kalkıp da böyle yalan söyleyerek, insanları kandırarak bir yere varamazsınız. CHP'ye yazık ediyoruz. Mustafa Kemal'in kurduğu Türkiye'nin sigortası partiye yazık ediyoruz. Halka rağmen kimsenin kazanma şansı yok. Adnan Keskin resmen halkı kandırıyor. 3 tane dosyam var. Yargıtay'da hiç dosyam yok benim. Bunu Genel Başkan da biliyor" ifadelerini kaydetti.

"CHP SARIGÜL'E TESLİM EDİLDİ"

CHP'nin Mustafa Sarıgül'e teslim edildiğini öne süren Sedefçi, "Sayın Genel Başkanımız, İstanbul'a teslim ettiğini tüm ulusal basın ve gazeteler yazıyor. Gelecekte genel başkanlığa soyunacak kişinin, her şeyin benim dediğim gibi olacak demesi her şeyi düşündürür insanlara. Şu an partiyi Sarıgül'e teslim ettiler, partiyi Sarıgül'e hazırlıyor gibi bir imaj var Türkiye'de. Ben 40 yıllık siyasetçiyim, görünen köy kılavuz istemez. CHP ülke genelinde başarılı olsun, onur şeref duyarım. DSP'den ben kazanacağım, cumhuriyetin bayrağını dikeceğim. Ama Türkiye'de CHP'nin kazanmasını yürekten istiyorum. Elimizde belgeler var, çektiği mesajlar var vekilimizin, Recep Gürkan'ın aslan kardeşimin, en büyük hainin. Bu yaşanan durumun Edirne hesabını soracaktır. Onur ve gurur duyduğum partimin, CHP'nin Edirne'de 3'üncü parti olacağını düşünüyorum. Biz AK Parti ile yarışacağız, CHP ile yarışmayacağız, çünkü CHP'nin başındaki insan yanlış bir insan" diye konuştu.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir