taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5821
Euro
7.2533
Altın
1618.65
Borsa
88059.46
Gram Altın
343.052
Bitcoin
41885.62
fuzulev

Hamdi Topçu: O vekil rencide edici konuşmalar yapıyordu

THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, Ak Parti'den istifa eden milletvekili Muhammed Çetin'in yarattığı koltuk krizi ile ilgili açıklama yaptı.


Whatsapp ile paylaş

Hamdi Topçu: O vekil rencide edici konuşmalar yapıyordu

Hamdi Topçu: O vekil rencide edici konuşmalar yapıyordu

THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, Ak Parti’den istifa eden Bağımsız Milletvekili Muhammed Çetin’in uçakta upgrade (Uçakta bir üst sınıfa yükseltilme) edilmediğini doğruladı.

"RENCİDE EDİCİ KONUŞMALAR YAPIYORDU"

Hamdi Topçu, CNNTürk ekranlarında yaptığı açıklamada, “Bu milletvekili uçak içinde THY’yi rencide edici konuşmalar yapıyordu. O nedenle diğer milletvekillerine yaptığımız upgrade uygulamasını ona yapmıyoruz” dedi.

Hamdi Topçu: O vekil rencide edici konuşmalar yapıyordu

Geçtiğimiz hafta Cuma günü Ak Parti'den istifa eden bağımsız milletvekili Muhammed Çetin, Pakistan'a gitmek için bindiği THY uçağından koltuk krizi nedeniyle indirilmek istenmişti. Olay basına yansıyınca, pist başında durdurulan uçak 3 saatlik rötarın ardından havalanmıştı. Sorunun, Çetin’in adının THY tarafından upgrade (uçakta bir üst sınıfa yükseltme) listesinden çıkarıldığı için yaşandığı ortaya çıkmıştı. Topçu, Çetin’in daha önceki uçuşlarında THY için aşağılayıcı ifadeler kullandığını iddia ederek, “Milletvekillerine upgrade hakkı 2006 itibariyle bitti. Ancak biz şirket olarak milletvekillerimize tek taraflı bu iyi niyeti göstererek onları uçak içinde bir üst sınıfa alıyorduk. Aslında bu milletvekillerinin resmi hakkı değil.  İlgili milletvekili arkadaşımız THY için aşağılayıcı ifade kullanmaya başladı. Bunu hem müfettiş raporlarıyla hem kabin çalışanlarından öğrendik. THY, Ak Parti’den istifa eden etmeyen tüm milletvekillerine bu hizmeti vermeye devam edecek” diye konuştu.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir