taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3167
6.105
1225.7
94107.62
209.658

Harbiye Açıkhava Sahnesi yıkılmayacak

Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nu yenileme projesi için gerekli çalışmalar yapılıyor.

30.12.2016 - 10:12..
Harbiye Açıkhava Sahnesi yıkılmayacak

Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nu yenileme projesi için hazırlıklar başladı. Projenin mimarı Tuncer Çakmaklı, açıkhava tiyatrosunun yıkılmayacağını açıkladı.

Harbiye Açıkhava Sahnesi yıkılmayacak

PROJENİN HAZIRLANMA TARİHİ 1 MAYIS

Proje için ilk adım geçtiğimiz haftalarda atıldı. “Harbiye Açıkhava Tiyatrosu yeni kullanım projesi ve ilave yapıları projeleri” için İBB'nin şirketlerinden BİMTAŞ, 15 Aralık'ta ihaleye çıktı. Yaklaşık maliyeti 2 milyon 450 bin lira olarak belirlenen ihaleye 5 teklif geldi.

İhaleyi 1 milyon 240 bin liralık teklif ile bir şirket kazandı. Sözleşme ihaleden bir gün sonra 16 Aralık günü imzalandı. Projenin hazırlanması için son tarih 1 Mayıs 2017 olarak belirlendi.

Harbiye Açıkhava Sahnesi yıkılmayacak

AÇILIR- KAPANIR TAVAN İNŞA EDİLECEK

Açıkhava tiyatrosunun kullanımını yılın tamamına yayacak bir çalışma yaptıklarını ifade eden Çakmaklı, “Çalıştığımız projede, kış dönemini de düşünerek açıkhavanın üstüne açılır-kapanır bir sistem planlıyoruz. Dikkatli bir mimarlık süreci işliyor. Kullanım kalitesi arttırılacak. Artık konser turneleri bir yıl önceden belirleniyor. O gün geldiğinde yağmur yağarsa sorun çıkıyor. İnsanlar artık konfor düşkünü. Akıllı bir çözüm üreteceğiz. Harbiye Açıkhava Tiyatrosu hem varlığını korusun, hem de geleceğe taşınsın istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir