taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7656
Euro
7.3729
Altın
1644.85
Borsa
92381.82
Gram Altın
359.791
Bitcoin
49631.58

Hasan Cemal'e CHP'li Gül Cenal hatırlatması

Hasan Cemal, Kabataş'ta tacize uğradığını iddia eden başörtülü kadını Fadime Şahin'e benzetti ama CHP'li Gül Cenal'ın yaptıklarını unuttu.


Whatsapp ile paylaş
Hasan Cemal'e CHP'li Gül Cenal hatırlatması

Hasan Cemal'e CHP'li Gül Cenal hatırlatması

Bugün TV canlı yayınına katılan Hasan Cemal, Kabataş'ta saldırıya uğrayan başörtülü Z.D.'yi Fadime Şahin'e benzetti. Ancak Hasan Cemal geçen yıl CHP'li bir kadının başörtülü video ile yaptığı küçük bir hileyi unuttu.

HASAN CEMAL'DEN FADİME ŞAHİN BENZETMESİ

Geçtiğimiz yıl kendisini müftü eşi olarak tanıtıp Başbakan Erdoğan'ı istifaya çağıran videodaki kadın bir anda sosyal medyada izlenme rekorları kırmıştı.

CHP'Lİ KADININ BAŞÖRTÜLÜ VİDEO OYUNU

Kadının gerçek kimliği deşifre oldu. Gül Cenal'in hem CHP üyesi ve hem de Eski CHP Burhaniye İlçe Başkanı Faruk Cenal'ın eşi olduğu öğrenildi.

İŞTE CHP'Lİ CENAL'IN O VİDEOSU

İKİ BAŞÖRTÜLÜ ARASINDAKİ FARK

Bir yanda başörtülü olmadığı halde, başörtüsü takarak yalana dayalı video çeken bir kadın, bir yanda ise başörtüsü olduğu için saldırıya uğradığını iddia eden bir başka kadın.

Hasan Cemal'in, iki kadının içinde bulundukları durum arasındaki farkı görmezden gelerek hatta yalana dayalı video yapan Gül Cenal'i aklına bile getirmeyerek, saldırıya uğradığını iddia eden kadını "28 Şubatçıların yıllar önce laik/ulusalcı kesimi gaza getirmek için kullandıkları Fadime Şahin'e" benzetmesi tam bir fiyasko. Cemal'in, saldırıya uğramış bir kadını "28 Şubatçıların kuklası" haline gelen Fadime Şahin'e benzetmesi, Gezi ve sonrasında gelişen olaylarda provokasyon için yapılan birçok eylemi unuttuğunu, "kadının beyanı esastır" ilkesini de bile hiçe saydığını gözler önüne serdi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir