taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.4494
Euro
7.1849
Altın
1628.22
Borsa
88125.04
Gram Altın
338.061
Bitcoin
43111.74

Hasan Doğru'nun protokol önünde zor anları

O Ses Türkiye birincisi Hasan Doğru, ‘Fırat‘ türküsünü unuttu.

17.02.2014 - 12:59..
Whatsapp ile paylaş

Hasan Doğru'nun protokol önünde zor anları

Atatürk'ün kuruluş emirlerini verdiği Türk Hava Kurumu'nun (THK) 89. kuruluş yıldönümünde Ankara Rixos Otel'de ilk defa protokol önünde sahne alan 'O Ses Türkiye' birincisi Hasan Doğru, Atatürk'ün en çok sevdiği Tosca Operasıyla Devlet protokolünü büyüledi. Konserde her zamanki utangaç tavırlarıyla dikkat çeken Hasan Doğru, Fırat Türküsünü okuyacağı sırada heyecanlanarak şarkının sözlerini unuttu.

BÜYÜK ALKIŞ ALDI

Bu sırada cebinden çıkardığı not kağıdını Türk Hava Kurumu Genel Başkanı Osman Yıldırım'a gösteren Hasan Doğru, türkünün ikinci bölümüne göz atmak için izin istedi. Hasan Doğru'nun bu hareketi, aralarında milletvekillerinin de bulunduğu izleyenler tarafından büyük alkış aldı. THK Genel Başkanı Osman Yıldırım ise Hasan Doğru'ya teşekkür ederek, 'Allah vergisi o güzel sesinle istediğin gibi oku. Şu anda Türk Hava Kurumu'nda kendi evindesin. Nasıl rahat ediyorsan öyle yap' dedi. Törene katılan milletvekilleri ise Hasan Doğru'nun söylediği şarkıları cep telefonuyla çekmeyi ihmal etmedi.

Zonguldaklı olan ve lokantada garsonluk yaparken 'O Ses Türkiye' yarışmasına katılıp, ilk kez jüri üyeliğine oturan Gökhan'ın takımından 4 yarışmacı arkadaşı ile birlikte finale kalan Hasan Doğru, izleyicilerin SMS oyları ile birinci seçildi. Sahnedeki duruşu ve utangaç tavrı ile izleyicilerin beğenisini kazanan Hasan Doğru, THK'nun kuruluş yıldönümünde sahne alıp, bir ara 'Fırat' türküsünü okumaya başladı, ancak 2'nci nakaratını unutunca bir ara şaşkınlık yaşadı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir