taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7435
Euro
7.2925
Altın
1618.17
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.016
Bitcoin
45689.32

Haşerat öldürmek isterken 5 çocuğunu zehirledi

Kanada’da bir anne evindeki tahtakurularından kurtulmak isterken, yanlışlıkla beş çocuğunu zehirledi, çocuklardan biri hayatını kaybetti.

AA |
Whatsapp ile paylaş

Haşerat öldürmek isterken 5 çocuğunu zehirledi

böcek ilacı

Alman Focus dergisinin haberine göre, olay Kanada’nın Fort McMurray kentinde meydana geldi. Pakistanlı anne evini saran tahtakurularından kurtulmak için, Pakistan’dan getirdiği böcek ilacını kullandı. Zehirlenen çocuklardan sekiz aylık bebek hastanede yaşamını yitirirken diğer çocuklar ise yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor.

Alberta Üniversitesi Toksikoloji bölümünden uzman James Kehrer, Pakistan’dan getirilen böcek zehrinin nemlenmesiyle havada fosfin gazı oluştuğunu ifade ederek, “Bu gaz genelde tahılları dezenfekte etmekte kullanılmaktadır. Gerçi tahtakurularını da öldürür ama çok tehlikeli bir maddedir. Özellikle çocuklar için çok tehlikelidir“ dedi.

Annenin, böcek zehrini özellikle çocukların yataklarındaki tahtakurularını öldürmek için yatak odalarına bolca döktüğü tespit edildi. Uzmanlar, böcek zehrinin oluşturduğu gazların çocukların oynadığı yerlerdeki halılara bulaştığını da belirtti. Hastanede sağlık kontrolü için gözlem alınan annenin, üzüntünden olayla ilgili olarak konuşacak durumda olmadığı bildirildi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir