taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7453
Euro
7.3007
Altın
1619.33
Borsa
89552.61
Gram Altın
351.144
Bitcoin
46170.01

Hatay'da tarihi mekanlar restore edilecek

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Doç. Dr. Lütfü Savaş, Büyükşehir Belediyesi ekipleriyle Bakras Kalesi ve çevresinde incelemelerde bulundu.


Whatsapp ile paylaş

Hatay'da tarihi mekanlar restore edilecek

vsdvds

Geçtiğimiz günlerde Hatay Büyükşehir Belediyesi Hatay genelinde hayata geçecek olan 166 projenin tanıtımını yapmıştı. Bu projeler içerisinde “tarihi mekanların onarımı ve restorasyonu yapılarak halkın ziyaret edebileceği bir yer haline gelmesi” proje tanıtımına katılanlardan büyük destek almıştı. Bu kapsamda çalışmalara başlayan Büyükşehir Belediyesi ekipleri gerekli incelemeleri yaparak kolları sıvadı.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Doç. Dr. Lütfü Savaş, Meclis Üyesi Soner Sayılır ve Chp Belen İlçe Başkanı Fevzi Yüksel ile birlikte Bakras Kalesi ve çevresini gezerek Ötençay Mahallesi Muhtarı Alaydin Tomak ve mahallenin ileri gelenlerinden Bakras Kalesi hakkında bilgi aldılar.

'PROJE MAHALLEYE CANLILIK GETİRECEK'

Hatay’ın Belen ilçesi Ötençay Mahallesi mevkiinde bulunan Bakras Kalesi için bu güne kadar hiçbir ciddi adım atılmamış ve yıkılmaya mahkûm edilmiş olduğunu söyleyen Mahalle Muhtarı Tomak, “Büyükşehir projelerinin içinde tarihi mekânlarında olduğunu görmek bizleri umutlandırdı. Bu proje mahallemize canlılık getirebilir” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir