taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7453
Euro
7.3007
Altın
1619.33
Borsa
89552.61
Gram Altın
351.144
Bitcoin
46170.01

Hatay'da yasa dışı dinlemeye suç duyurusu

Dinlendikleri iddia edilen 7 bin kişinin arasında isimleri bulunan Ehli Beyt Kültür ve Dayanışma Derneği, dinlemeyi yapanlar ve dinlemeye izin veren savcılar hakkında suç duyurusunda bulundu.


Whatsapp ile paylaş

Hatay'da yasa dışı dinlemeye suç duyurusu

Hatay'da yasa dışı dinlemeye suç duyurusu

Geçtiğimiz günlerde açıklanan ve birçok siyasinin yanı sıra kanaat önderlerinin de aralarında bulunduğu yaklaşık 7 bin kişinin telefonlarının dinlenmesine ilişkin adı listede yer alan Ehli Beyt Kültür ve Dayanışma Derneği (EHDAV) Başkanı Ali Yeral, Dernek Basın Sözcüsü Sedat Bilgin ile CHP Hatay İl Başkanı Servet Mullaoğlu, Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı ve Hakimler Savcılar Yüksek Kurulu’na dinlemeyi yapanlar ve dinlemeye izin veren savcılar hakkında suç duyurusunda bulundu.

KİM TARAFINDAN HANGİ GEREKÇE İLE 

EHDAV Başkanı Ali Yeral, Hatay Adliyesi önünde yaptığı açıklamada, “Eğer dinlenme kararı alınmışsa bu kararın kim tarafından ve hangi gerekçe ile alındığını merak ediyoruz” diyerek, şunları söyledi: “Hiçbir saklı yönümüz yok ama her insanın özel mahremiyeti vardır. Bizim yasa dışı bir örgütümüz, silahımız yoktur. Dinlenen kişiler genelde kanaat önderleri, siyasiler, gazeteciler. Bizi tedirgin eden dinlemesi yapılan kişilerin çoğunluğunun Alevi, Bektaşi ve Ehlibeyt taraftarları Sünni kardeşlerimizden olduğu yönündedir. Biz bunu son derece tehlikeli görüyoruz. Hükümetin bir an önce buna el koymasını ve tedbir almasını istiyoruz.” Açıklamanın ardından Yeral ve beraberindekiler, şikayet dilekçelerini vermek üzere adliye binasına girdi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir