taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3338
6.09125
1221.4505
93616.45
209.498

Hava sıcaklığı batıda artacak doğuda azalacak

Meteoroloji'den alınan bilgiye göre, hava sıcaklığı, Batı kesimlerde 2 ila 5 derece artarken doğu kesimlerde ise 1 ila 3 derece azalacak.

20.08.2014 - 08:41..

Hava sıcaklığı batıda artacak doğuda azalacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan son değerlendirmelere göre, Ülkemiz iç ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Akdeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Kastamonu, Sinop, Bingöl, Muş ve Ağrı çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Doğu Karadeniz kıyıları ile Ordu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI BATIDA ARTACAK

Hava sıcaklığı, Batı kesimlerde 2 ila 5 derece artacak, doğu kesimlerse ise 1 ila 3 derece azalacak. Rüzgar ise genellikle kuzey yönlerden, Akdeniz kıyıları ile doğu ve güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Ege kıyıları, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ve Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda ile yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

İSTANBUL: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinde yer yer parçalı bulutlu.(31)

ANKARA: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu. (31)

İZMİR: Az bulutlu ve açık. (33)

ADANA: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinde kuzey ilçeleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (33)

ANTALYA: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, öğle saatlerinde iç kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (30)

SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(29)

ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (29)

DİYARBAKIR: Parçalı ve az bulutlu.(39)

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)