taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7276
6.38
1493.42
99785.16
275.124
43284.31

Hava sıcaklıkları artacak

Türkiye genelinde hava sıcaklıklarının haziran ortalamalarının 1-3 derece üzerinde seyredeceği açıklandı.

AA | 05.06.2016 - 12:30..
Whatsapp ile paylaş

s

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu yazılı açıklamasında, Ramazan ayının ilk haftasında hava sıcaklıklarının Türkiye genelinde mevsim normallerinde olacağını açıkladı.

Uzun vadeli tahmin verilerine göre haziranın ikinci yarısında, sıcaklıkların ülke genelinde artacağını ve haziran ortalamalarının 1-3 derece üzerine yükseleceğini kaydeden Eroğlu, sıcaklıkların Akdeniz, Güneydoğu Anadolu, İç Anadolu'nun güneyi ile Doğu Anadolu'nun batısında mevsim normallerinin 1-2 derece, diğer yerlerde 0,5-1 derece üzerinde seyredeceğini belirtildi. Eroğlu, yağışların yurt genelinde mevsim normallerinde gerçekleşeceğini vurguladı.

"GÜNEŞTE KALMA SÜRESİ EN AZA İNDİRİLMELİ"

Sıcak havanın etkili olacağı bölgelerde yaşayan vatandaşlara dikkatli olmaları uyarısında bulunan Eroğlu, özellikle güneş ışınlarının dik geldiği 10.00-16.00 saatleri arasında, yüksek sıcaklığa karşı hassasiyeti olan, kronik hastalığı bulunan, yaşlı, çocuk, engelli ve hamilelerin güneşte kalma süresini en aza indirmelerinin ve koruyucu tedbirleri almalarının önem taşıdığına vurgu yaptı.

Eroğlu, yüksek sıcaklıkların yaşandığı günlerde meydana gelebilecek orman yangın riskine karşı da vatandaşların dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir