taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7264
Euro
7.3149
Altın
1661.48
Borsa
94525.07
Gram Altın
358.354
Bitcoin
49259.39

Hayat Boumeddiene ortaya çıktı

Terör örgütü IŞİD, Fransa'da bir süpermarkete saldıran Amedy Coulibaly'nin sevgilisi Hayat Boumeddiene'le yaptığı röportajı yayımladı.


Whatsapp ile paylaş

Hayat Boumeddiene ortaya çıktı

hayat

IŞİD’in Fransızca yayınladığı Dar al-İslam adlı dergide süpermarket saldırganı Amedy Coulibaly’nin sevgilisi Hayat Boumeddiene’le yapılan bir röportaj yer aldı. IŞİD, Boumeddiene’in “kendi topraklarında” olduğunu açıkladı.

COULİBALY'NİN EŞİ

Reuters’ın haberine göre, 9 Ocak’ta Fransa’nın başkenti Paris’te bir süpermarkete saldıran IŞİD militanı Coulibaly’nin sevgilisi Boumeddiene’in 8 Ocak’ta Türkiye’den Suriye’ye geçtiği duyurulmuştu. Paris’teki terör saldırıları hakkında yazıların yer aldığı ve kapağında Eyfel Kulesi’ni koruyan bir askerin bulunduğu dergide Boumeddiene’in isminin verilmediği, ancak “Coulibaly’nin eşi” ifadelerinin kullanıldığı görüldü.

"BURAYA GELİRKEN HİÇ ZORLUK ÇEKMEDİM"

Boumeddiene, kendisine sorulan “Halifeliğe girdiğinizde ne hissettiniz” sorusuna, “Buraya gelirken hiçbir zorluk çekmedim, Allah’ın kanunlarıyla yönetilen bu topraklarda yaşamak güzel” yanıtını verdi. Boumeddiene, Paris saldırılarındaki rolüyle ilgili herhangi bir bilgi vermedi.

İlk sayısı 23 Aralık’ta çıkan dergide, “Peygambere hakaret edenlere saldırmaya devam etme” çağrısı da yapıldı.

IŞİD videosundaki kadının Hayat Boumeddiene benzerliği - İZLE

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir