taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7286
6.3505
1471.61
106846.18
270.723
48140.23

Hayvanları öldüreceğini söyleyen kişi gözaltına alındı

Bursa'da, sosyal medyada sokak köpeklerini öldüreceğine dair paylaşımlarda bulunan kişi, polis tarafından gözaltına alındı. Şahsın öldüreceğini söylediği köpek de tedaviye alındı.

DHA | 10.11.2019 - 12:15..
Whatsapp ile paylaş

Bursa'nın Nilüfer ilçesi Hasanağa Mahallesi'nde yaşayan H.A., sokak hayvanlarından rahatsız olduğunu belirterek, sosyal medya hesabı üzerinden hayvanları öldürüp, Nilüfer Belediyesi’ne ait Nilüfer Halk Evi’nin önüne bırakacağını yazdı.

Aynı zamanda Nilüfer Belediyesi'nde çalıştığı belirtilen H.A.'nın yaptığı paylaşımların ardından sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyüdü.

Hayvanları öldüreceğini söyleyen kişi gözaltına alındı

"KÖPEĞİN CİDDİ BİR HASTALIĞI VAR"

Harekete geçen polis ekipleri, H.A.'yı dün gözaltına aldı. H.A.'nın paylaştığı fotoğraftaki köpek de tedavi edilmek üzere Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi'ne getirildi. Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, yapılan paylaşımlardan dolayı üzgün olduğunu belirterek, "Bu yapılan sokak hayvanlarına davranış biçimlerimize yakışmayan bir yaklaşımdır. Bu kişinin paylaşımlarının olduğu gün, başka vatandaşlarımızdan ihbarlar gelmiş. Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz köpeği alarak, gerekli tedavisini yapmak için barınağımıza getirmişler. Ciddi bir hastalığı var, tedavisine devam ediliyor. Köpeğin iyileşmesi için gereken bütün çabayı sarf edeceğiz." dedi.

Hayvanları öldüreceğini söyleyen kişi gözaltına alındı

"RAPORU VAR"

Kendisini asıl üzenin şüphelinin Nilüfer Belediyesi çalışanı olması olduğunu söyleyen Erdem, "Bu kişi ile ilgili belediyemiz tarafından değişik zamanlarda çeşitli yaptırımlar yapıldı. Kendisi, sosyal medya üzerinden bizi tehdit etmiş bir kişidir. Psikolojik rahatsızlığı olduğu söyleniyor, raporu var. Bizde sosyal medyadaki en son paylaşımlarının ardından işten uzaklaştırma konusunda karar verdik. Bundan sonra hukuk yolu ile ne gerekiyorsa, yapacağız." diye konuştu.

Hayvanları öldüreceğini söyleyen kişi gözaltına alındı

Hayvanları öldüreceğini söyleyen kişi gözaltına alındı

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir