taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.4969
6.20605
1203.565
92708.56
212.835

Hazine müşteşarı İbrahim Çanakcı IMF'ye atandı

Hazine Müsteşarı İbrahim Çanakcı, Uluslararası Para Fonu (IMF) İcra Direktörlüğü görevine atandı.

17.07.2014 - 11:19..

ibrahimcanakcı

Türkiye, Uluslararası Para Fonu IMF'nin yönetimine giriyor. Hazine Müsteşarı İbrahim Halil Çanakcı, 1 Kasım'dan itibaren IMF İcra Direktörü olacak.

TÜRKİYE IMF'DE İLK DEFA DOĞRUDAN YER ALMA HAKKI KAZANDI

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın makamından yapılan açıklamada, yükselen piyasa ekonomilerinin küresel ekonomide artan ağırlıklarını IMF'deki temsil güçlerine yansıtmak üzere IMF'de kapsamlı bir kota ve yönetim reformu gerçekleştirildi. Söz konusu reform süreci bağlamında, Türkiye'nin IMF İcra Direktörleri Kurulu bünyesinde temsil edildiği grubun yapısının değiştirildiği ifade edilen açıklamada, böylelikle oy gücü ve temsil düzeyi artan Türkiye'nin IMF İcra Direktörleri Kurulu'nda ilk defa doğrudan yer alma hakkı kazandı.

"ÜLKE GRUBUMUZA BİLDİRİLMİŞTİR"

Washington'da yerleşik tam zamanlı üyelerden oluşan İcra Direktörleri Kurulu'nun, IMF'nin temel yönetim organı olduğu ve Fon'un politika ve finansman kararları ile küresel ve ülke ekonomilerine ilişkin çalışmalarına yön vermede önemli bir işleve sahip olduğu vurgulanan açıklamada, "Ülke grubumuzu temsilen halen Avusturya tarafından yürütülen İcra Direktörlüğü görevini 1 Kasım 2014 tarihinden itibaren Türkiye üstlenecektir. Bu önemli görevin ülkemiz adına İcra Direktörü olarak Hazine Müsteşarımız Sayın İbrahim Halil Çanakcı tarafından yürütüleceği ülke grubumuza bildirilmiştir" denildi.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)