taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.28335
6.00055
1340.345
101742.14
227.581

HDP'li vekillerin yürüyüşüne Hakkari'de de izin yok

Hakkari'de, teröristbaşı Abdullah Öcalan ve Leyla Güven için yürüyüş yapmak isteyen HDP'lilere, polis izin vermedi.

DHA | 12.02.2019 - 15:55..
Whatsapp ile paylaş

Hakkari Valiliği, 15 Şubat tarihinde saat 12.00’de, HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven'in evinin önünde yapılacak basın açıklaması ile tamamlanacak yürüyüşlerin planlandığını açıklayarak, kentte yapılacak her türlü eylem ve etkinlikleri, gece yarısından itibaren 13 gün süreyle yasakladı.

Bugün 30 kişilik bir grup, DBP binasında toplandı. Bu sırada polis, Mukaddes Akar Sokağı ve bina çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı.

POLİS ÖNCE UYARDI

HDP Hakkari Milletvekili Sait Dede ve Diyarbakır Milletvekili Saliha Aydeniz'in de aralarında bulunduğu grup, Diyarbakır'a gitmek isteyince, bina çıkışında polis ekipleri tarafından her türlü gösteri ve etkinliğin yasaklandığı belirtilerek uyarıldı.

HDP'li vekillerin yürüyüşüne Hakkari'de de izin yok

POLİS TEK TEK GÖZALTINA ALDI

Ancak grup, uyarıları dinlemeyince arbede çıktı. Polis ekipleri, Dede ve Aydeniz dışında çok sayıda kişiyi gözaltına aldı. Şüpheliler, sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürülürken, binanın bulunduğu cadde ve sokakta güvenlik önlemleri alındı.

HDP'li vekillerin yürüyüşüne Hakkari'de de izin yok VİDEO

HDP'li vekillerin yürüyüşüne Hakkari'de de izin yokHDP'li vekillerin yürüyüşüne Hakkari'de de izin yokHDP'li vekillerin yürüyüşüne Hakkari'de de izin yok

Galatasaray Meydanı'nda sıkı güvenlik önlemi

HDP'li vekillerin yürüyüşüne Hakkari'de de izin yok

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir