taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7697
Euro
7.3272
Altın
1659.86
Borsa
92071.13
Gram Altın
361.707
Bitcoin
49497.53

Hilmi Özkök: Bahçeli’nin sözleri yenilir yutulur değil

MHP Lideri Bahçeli ile Genelkurmay Başkanı Org. Necdet Özel arasındaki ‘vatanseverlik’ polemiğine eski Genelkurmay Başkanı emekli Org. Hilmi Özkök de katıldı.


Whatsapp ile paylaş

Hilmi Özkök: Bahçeli’nin sözleri yenilir yutulur değil

EVVEL.JPG

Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; TSK'nın 24'üncü Genelkurmay Başkanı Özkök, Bahçeli'nin açıklamalarının yenilir yutulur olmadığını belirterek şunları söyledi: "Necdet Paşa'yı bütün kalbimle, yürekten destekliyorum. Genelkurmay Başkanı, siyasiler karşısında eli kolu bağlı bir insan. Kendisine böyle saydırmak adalet mi? Bu Sayın Bahçeli'ye yakışır mı? Şekil ve ifade tarzı açısından kendisine yakıştıramadım. Askerlerin siyasetçilere cevap vermesinin demokrasimizi nasıl etkilediğini maalesef biliyoruz ama bu kadar kırınca da cevap verilir. Vatan sevgisi askerlerin tekelinde mi? Siviller vatanı askerlerden daha mı az seviyor?"

DUYGUSALLIKLA KARAR VERİLMEZ

Elinde somut veriler olmadığı için Şah Fırat Operasyonu ile ilgili yorum yapmak istemeyen ve kararın tek başına Genelkurmay Başkanı'nın kararı gibi görülmemesi gerektiğini vurgulayan Özkök, şöyle devam etti: "Büyük karargâhlarda birçok birimin hazırladığı çalışmaların sonuçları masaya yatırılarak önemli kararlar alınır. Komutanın yanında en az 1 Orgeneral, yani 2'nci Başkan, 7-8 Korgeneral (J Başkanları) ve onların ekipleri olur. Onlar en güncel bilgi ve analizleri getirirler, ihtimaller değerlendirilir ve o kararlar verilir. Bu (Süleyman Şah Operasyonu) da başlı başına bir vakadır. Değişik yorumlar yapılıyor. 'Vatan toprağı verildi', 'Vatan toprağı yer değiştirdi' diyen var. Saygı duymak lazım. Ama inancım odur ki (TSK'da) duygusallıkla, eksik bilgi ile karar verilmez."

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir