taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7342
Euro
7.2869
Altın
1618.28
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.572
Bitcoin
45018.05

Hırsızlar 1.5 yaşındaki hasta kıza bile acımadı

Çocuklarının kanser tedavisi için topladıkları parayı dolandırıcılar çaldı.


Whatsapp ile paylaş

Hırsızlar 1.5 yaşındaki hasta kıza bile acımadı

Hırsızlar 1.5 yaşındaki hasta kıza bile acımadı

Habertürk'te yer alan habere göre, Kocaeli'nin Darıca İlçesi'nde, kanser tedavisi olan, önümüzdeki hafta ameliyata alınması kararlaştırılan 1.5 yaşındaki Asmin Yılan için, semt sakinlerinin yardımlarıyla toplanan 4 bin 500 TL, eve gelen "Bizi size Allah gönderdi. Okuyup üfeleyelim. Çocuğunuzun bir şeyi kalmayacak" diyen çarşaflı 2 kadın tarafından çalındı.

MİNİK ASMİN İÇİN AMELİYAT OPARASI TOPLAMIŞLARDI

3 yıllık evli Ferhat ve Zeynep Yılan çiftinin 1.5 yıl önce Asmin adını verdikleri kızları oldu. Karaciğerinden rahatsız, iki böbreğinin kanserli olduğu belirtilen Aslin Yılan, Marmara Üniversitesi'nde ameliyat edildikten sonra aynı hastanede kemoterapiye alındı. Önümüzdeki hafta Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde ikinci kez ameliyata alınmasına karar verilen minik kız için semt sakinlerinin de yardımı ile 4 bin 500 TL toplandı.

Hırsızlar 1.5 yaşındaki hasta kıza bile acımadı

"BİZİ SİZE ALLAH GÖNDERDİ DEYİP.."

Ferhat Yılan, hırsızlık olayını şöyle anlattı: "Eşim, kucağında kızımla birlikte evin önündeyken yanlarına sadece gözleri görünen 2 çarşaflı kadın gelmiş. Bir süre onlara baktıktan sonra kemoterapi nedeniyle saçları dökük çocuğumun neyi olduğunu sormuşlar. Eşim de, kızımızın kanser hastası olduğunu söylemiş. Bunun çarşaflı kadınlar, 'Bizi size Allah gönderdi. Bizi evine götür okuyup üfleyelim. Dualarımız çocuğunu iyileştirecek' deyince eşim onları eve almış..."

Hırsızlar 1.5 yaşındaki hasta kıza bile acımadı

"Eşimden su istedikten sonra okuyup üfleyen kadınlar, eşimden bu suları evin çeşitli yerlerine serpmesini istemiş. Eşim suyu evin odalarına serperken iki kadın çocuğumun odasına girerek önümüzdeki hafta ikinci kez ameliyat olacak olan kızımızın, komşularımızın da yardımıyla biriktirdiğimiz 4 bin 500 lirayı çekmeceden almışlar. Eşime, 'Sakın odaya 12 saat girme. Yoksa dualarımız kabul olmaz ve çocuğun iyileşemez' diyerek evden ayrılmışlar."

Çaresizlik içerisinde kıvranan baba Ferhat Yılan, hırsızlara "Ne olur parayı geri getirin. Yoksa çocuğum ölecek" diye mesaj gönderdi.

VALİ AİLEYE DESTEK ÇIKTI

Kocaeli Valisi Ercan Topaca, dün canlı yayına katıldığı bir televizyon kanalından, hırsızlık mağduru aileye müjde verdi. Topaca, "Sağlık sistemi içerisinde bir ücret ödenmesi gerekmiyor ancak ödenmesi gereken bir ücret varsa valilik olarak harekete geçeceğiz. İhtiyaç olan nakit para ve diğer yardım ne gerekiyorsa hepsini yapacağız. Bebek ve ailesine acil şifalar diliyorum" dedi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir