taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.655
6.3536
1425.3
101849.19
259.163

Hizbullah'a gözaltı

Hacı İnan, oğlu ve İlyas Kutluman gözaltına alındı.

18.01.2011 - 10:00..
Whatsapp ile paylaş
Hizbullah'a gözaltı

Hizbullah'a gözaltı

102. madde ile tahliye edilen Hizbullah liderlerinden Hacı İnan, oğlu ve İlyas Kutluman polis tarafından gözaltına alındı.

SERBESTLİK YASASINA UYMADILAR

Tutukluluk süresini kısıtlayan CMK'nın 102. Maddesi gereğince tahliye edildikten sonra denetimli serbestlik yasasına uymayan Hizbullah'ın askeri kanat sorumlusu Hacı İnan İstanbul'da gözaltına alındı.

Öte yandan Adana'da terör örgütü Hizbullah'ın Adana sorumlusunun da aralarında bulunduğu 18 kişi adliyeye sevk edildi.

Adana Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin 15 aylık çalışması sonucu terör örgütüne yönelik olarak Adana ve Ceyhan ilçesi ile Mersin ve Tarsus ilçesinde düzenlediği operasyonda gözaltına alınan 17 kişi ile İzmir'de yakalanan G.Ö'nün emniyetteki sorgusu tamamlandı.Gözaltına alınan A.T'nin terör örgütünün Adana sorumlusu olduğu, zanlılar arasında terör örgütü Hizbullah'a yakın olduğu belirtilen derneklere üye kişilerin de bulunduğu bildirildi.

ÇOCUKLARI EL KAİDE'YE KATILDI

Zanlılardan A.S'nin çocuklarının Afganistan'da terör örgütü El Kaide'ye katıldığı, kardeşinin de yurt dışında bu örgütün mensuplarının katıldığı çatışmada öldüğü belirtildi.

Zanlıların ev ve iş yerlerinde iki adet ruhsatsız tabanca, kurusıkı tabanca ve pompalı tüfek ile çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi. Zanlılar, ''örgütsel faaliyetlerde bulunma, terör örgütü adına propaganda yapma ve sempatizan kazandırma'' suçlamalarıyla adliyeye sevk edildi. Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 15 Ocakta, Adana ve Ceyhan ilçesi ile Mersin ve Tarsus ilçesinde örgüte yakın dernek ve yayın kuruluşlarına operasyon düzenlemiş, 20 kişi örgüte üye olduğu, yardım ve yataklık ettiği iddiasıyla gözaltına alınmıştı.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir