taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.33165
6.05315
1338.36
101971.29
229.332

Hollanda'da cami önünde İslam karşıtı gösteri

Kendilerini "Batı'nın İslamlaşmasına karşı vatansever Avrupalılar" olarak tanımlayan PEGIDA'nın düzenlediği gösteride, İslam karşıtı film izletildi ve İslam'a hakaret eden konuşmalar yapıldı.

AA | 17.01.2019 - 06:06..
Whatsapp ile paylaş
Hollanda'da cami önünde İslam karşıtı gösteri

Hollanda'da yapılan islam karşıtı gösteride, caminin etrafındaki geniş alana kapalı ve yüksek barikatlar kurularak alınan yoğun güvenlik önlemlerinin yanı sıra çok sayıda polis görev aldı.

Hollanda'da cami önünde İslam karşıtı gösteri

PROVOKATİF AÇIKLAMALAR YAPILDI

Caminin girişinin karşısında yapılan gösteri sonrası PEGIDA hareketi mensuplarının provokatif açıklamalarına, kapalı alanın dışında barikatların arkasında tepki gösteren bazı semt sakinleri ile polis arasında kısa süreliğine arbede yaşandı. Polis, arbedede 2 kişiyi gözaltına aldı.

Hollanda'da cami önünde İslam karşıtı gösteri VİDEO

Hollanda'da cami önünde İslam karşıtı gösteri

"ONLARI GÖRMEZDEN GELİYORUZ"

Abi Bakir İssidik Cami Vakfı Basın Sözcüsü Jamal Houri, PEGIDA'nın yaptığı eylemler ve açıklamalarla provokatif bir grup olduğunu belirtti.
Houri, "Gösteri olarak seçtikleri alan provokatif olsa da biz cami yönetimi ve cemaati olarak onların provokasyonuna gelmeyerek, onları tamamen görmezden gelme kararı aldık. Bu onlara verebileceğimiz en iyi karşılıktır. Çünkü verilen ilgi onların lehine olacaktır." dedi.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir