taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5748
Euro
7.2458
Altın
1615.21
Borsa
88059.46
Gram Altın
341.632
Bitcoin
42372.7
fuzulev

HSBC yöneticisi özür diledi

HSBC Üst Yöneticisi Gulliver, bankanın daha önce İsviçre’deki hesaplar üzerinden vergi kaçırılmasına sebebiyet veren uygulamaları için özür diledi.

AA |
Whatsapp ile paylaş

HSBC yöneticisi özür diledi

hsbc

HSBC Üst Yöneticisi (CEO) Stuart Gulliver, bankanın daha önce İsviçre’deki hesapları üzerinden vergi kaçırılmasına sebebiyet veren uygulamaları nedeniyle özür diledi.

İngiltere Parlamentosu’ndan milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Gulliver ve HSBC’nin Yönetim Kurulu Başkanı Douglas Flint, HSBC’nin geçmiş dönemde hizmetlerindeki yanlış uygulamalar için özür dilediklerini belirtti.

"ŞİRKETE DUYULAN GÜVENE ZARAR VERDİ"

Gulliver, İsviçre’deki operasyonlarında daha önceden yapılan yanlış uygulamalara ilişkin üzgün olduğunu belirterek, “Bunlar şirkete duyulan güvene zarar verdi” dedi.

HSBC’nin Yönetim Kurulu Başkanı Flint ise İsviçre hesaplarındaki uygulamalara ilişkin gerekli sorumluluktaki payını kabul etmeye hazır olduğunu açıkladı.

VERGİ KAÇIRMA İDDİALARI

Şubat ayının ilk haftasında Uluslararası Araştırmacı Gazeteciler Konsorsiyumu’nca (ICIJ), HSBC'nin “Swissleaks” projesi adı altında 203 ülkede 100 milyar doların üzerinde bir sermayeyi İsviçre’de gizli hesaplarda tutarak, müşterilerinin vergi kaçırmasına yardımcı olduğu ileri sürülmüştü.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir