taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8982
6.5054
1486.92
99027.82
281.408
49097.14

Huawei'ye bir yasak da Fransa'dan gelebilir

Fransa, Huawei'yi casuslukla suçlayan ülkeler arasına girebilir.

Haber Merkezi | 26.01.2019 - 10:20..
Whatsapp ile paylaş

Huawei, birçok kullanıcı tarafından oldukça beğenilen bir marka haline gelse de çeşitli politik yaptırımlara maruz kalabiliyor. Geçtiğimiz yıl ortaya çıkan Huawei'nin Çin hükümetine bağlı çalıştığı ve casusluk yaptığı iddiaları, markanın, başta Amerika olmak üzere bazı ülkeler tarafından yasaklanmasına neden olmuştu. Yeni gelen haberlere göre bu ülkelerin arasına Fransa da katılabilir.

huawei

ABD, Japonya, Yeni Zelanda ve Avustralya'da yasaklandıktan sonra Huawei'ye bir yasak da Fransa'dan gelebilir. Fransa, Huawei'nin casusluk iddialarını ciddiye aldı ve şirketin casusluk yapıp yapmadığını araştırmaya başladı. Önümüzdeki günlerde Fransa'nın kesin kararının açıklanması bekleniyor.

huyawei

FRANSA ARAŞTIRIYOR

Le Monde sitesinde yapılan habere göre; Huawei'nin casusluk için ağ alt yapısını kullanıp kullanmadığını ve verilere erişip erişmediğini öğrenmek için Fransa çalışmalara başladı. Ayrıca haberde, Huawei'nin casusluk yaptığına dair hiçbir kanıtın olmadığından da bahsediliyor.

Çoğu kullanıcı, Amerika ve diğer ülkelerin Huawei'yi küçük düşürmek için bunları bilerek yaptığını söylese de Fransa'nın, alacağı kararı kısa bir süre içinde açıklaması bekleniyor.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir