taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7342
Euro
7.2869
Altın
1618.28
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.572
Bitcoin
45018.05

Hülya Avşar: Babamın adı Ello benim adım Malakan

Evlerinde hep Kürtçe konuşulduğunu belirten Hülya Avşar, "Babaannem Türkçe bilmiyordu hiçbir şekilde. Dedemin adı Apo, babaannemin adı Daduk, babamın adı Ello asıl Kürtçe'de. Benim adım Malakan" dedi.

Haber Merkezi |
Whatsapp ile paylaş
Hülya Avşar: Babamın adı Ello benim adım Malakan

hülya avşar

Hülya Avşar'ın TV8'deki bu haftaki konuğu, BKM oyuncusu Ersin Korkut idi.

Hakkari'den kaçıp İstanbul'a gelen Korkut, hayat hikayesini anlattı. Kürt olmanın zorluklarını uzun bir süre çektiğini belirten Korkut  "Senin programına da bu yüzden katıldım. Sen beni anlarsın." dedi.

SEN DE KÜRTSÜN BEN DE KÜRDÜM

ERsin Korkut'un yaşadığı zorlukları kendine yabancı bulmayan Hülya Avşar, " Sen de kürtsün ben de kürdüm. Ben küçükken hatırlıyorum babam bir akşam eve geldi, dayak yemişti. Çok zor günler yaşadık. Gizli gizli kürtçe şarkı dinliyordu babam. Televizyonda ilk Kürtçe şarkıyı söyleyen bendim hatta Yılmaz Erdoğan ile söylemiştik. "dedi. Avşar, konuşmasına şöyle devam etti;

BABAMIN ADI ELLO BENİM ADIM MALAKAN

"Bizim sülale, Avşar aşireti. Ne olacak şimdi seni içeri alacaklar, işte bilmem ne. Yani dedim 'ben ne yaptım'. Babaannem Türkçe bilmiyordu hiçbir şekilde. Dedemin adı Apo, babaannemin adı Daduk, e babamın adı Ello asıl Kürtçe'de. Benim adım Malakan. Hep evde bana Malakan derlerdi. Hala da bana Malakan derler, kimseyi ilgilendirmez yani. Dolayısıyla anlattığın bana çok da uzak gelmedi."

Hülya Avşar: Babamın adı Ello benim adım Malakan

Hülya Avşar: Babamın adı Ello benim adım Malakan

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir