taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7381
Euro
7.2913
Altın
1615
Borsa
89552.61
Gram Altın
349.73
Bitcoin
45702.9

Hüseyin Gülerce: Hizmetten parti çıkmayacak

Fehmi Koru, Cemaatin en geç cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi parti kuracağını yazmıştı. Hüseyin Gülerce'den cevap geldi.


Whatsapp ile paylaş

Hüseyin Gülerce: Hizmetten parti çıkmayacak

Hüseyin Gülerce: Hizmetten parti çıkmayacak

Cemaat ve hükümet arasındaki savaşta son dönemde en çok merak edilen konu parti kurulup kurulmayacağı. Dün Star Gazetesi yazarı Fehmi Koru, Cemaatin en geç cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi parti kuracağını yazdı. Bugünse Zaman Gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce bu iddialara tepki gösterdi.

İŞTE GÜLERCE'NİN FEHMİ KORU'YA YANITI

Hizmet hareketini ve önde gelenlerini 40 yıldır tanıyan dostlar bile yazdığına göre başlıktaki soruya kendini bu dairenin içinde gören biri olarak şahsen ben de cevap aramalıyım.

Gerçi “camia, partileşmeye gidiyor, 30 Mart’tan sonra yeni parti kurarlar” diyen arkadaşım, bunu bir TV programındaki konuşmacının üslubundan hareketle söylüyor. Ama olsun, bu iddianın cevaplanması gerekiyor.

Hizmet hareketine, devleti ele geçirme ve idareye hâkim olma sevdası gibi isnatlar her dönemde yapıldı. Hâlbuki isnatlar, iddialar yerine hukuk devletinde yapılması gereken tek şey, yargıya müracaat etmektir. Her defasında belirtiliyor; suçun şahsîliği prensibi ve masumiyet karinesi diye hukukun temel iki rüknü var. Yargı kararı ile suçlu bulunmadığı sürece insanlar masumdur.

ASLA PARTİLEŞMEZ

Hizmet hareketinin idarî, siyasî bir pâye devşirmenin peşinde olduğunu, bunun için de parti kurulacağını söylerseniz hepimizi şaşkına çevirirsiniz. Bizler, bu hareketi doğru anlamışsak, Hizmet’in asla partileşmeyeceğini yürekten hem de büyük bir güvenle ve yüksek sesle söylemekten çekinmeyiz…

Tıpkı bunun gibi, şu zamanda en büyük tehlikenin, kalplerin bozulması ve imanın zedelenmesi olduğuna inanmış; bütün himmetini kalplerin ıslahına teksif ederek bu tehlikeye karşı koymaya söz vermiş fedakâr insanları da, siyaset minderine çağırmanın yanlışlığı da görülmelidir. Kendilerine paye olarak “muhabbet fedailiği”ni seçmiş insanlara, acımasızca yaftalar yapıştırılması büyük haksızlıktır. O insanların düsturu şudur: Değil parti kurup politika sahnesinde rol almak, dünya sultanlığına dönüp bakmak, bize yakışmaz. Çünkü yanlış anlaşılırız, sevgi kahramanlarını tanıyarak ümide kapılan dünya kadar insanı hayal kırıklığına uğratırız…“Demek ki, bunlar da makam-mansıp sevdasına tutulmuş; meğer bunca gayret iktidar içinmiş; şimdiye kadarki sevgi ve hoşgörü mesajları yalanmış” dedirtiriz.

Herkesin içi rahat olsun, Hizmet hareketinden bir parti çıkmayacaktır…

YAZININ TAMAMINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Hüseyin Gülerce: Hizmetten parti çıkmayacak

Hüseyin Gülerce: Hizmetten parti çıkmayacak

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir