taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3316
6.09915
1220.975
94269.87
209.332

İBB, 5 yeni Deneyap Atölyesi daha kuruyor

İBB ile Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı işbirliğinde “Teknoloji üreten bir Türkiye” sloganıyla kurulan DeneYap Teknoloji Atölyeleri’nin sayısı artıyor.

Haber Merkezi | 01.08.2018 - 19:51..

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, BELNET (İnternet ve bilgi erişim merkezleri) şubelerini teknoloji atölyelerine dönüştürüyor. Geçen yıl DeneYap Teknoloji Atölyesi’ne dönüştürülen 3 şubeden sonra 5 yeni teknoloji atölyesi daha kuruluyor.

YABANCI ÖĞRENCİLERE DE TEKNOLOJİ EĞİTİMİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Ümraniye, Tuzla, Pendik, Güngören ve Esenyurt'ta BELNET şubesi olarak hizmet veren beş nokta daha DeneYap Atölyesi’ne dönüştürülüyor. 15 Eylül’de eğitime başlayacak 5 yeni şube ile 430 olan eğitim kapasitesi 1500 öğrenciye çıkacak. Ayrıca Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi Teknoloji Atölyesi de yetenekli yabancı öğrencilere teknoloji eğitimi verecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) işbirliğinde 2017 yılında eğitime başlayan atölyelerde Türkiye'nin milli teknoloji hamlesine katkı sağlayacak projeleri üreten gençlerin yetişmesi hedefleniyor.

İBB, 5 yeni Deneyap Atölyesi daha kuruyor

5 YENİ DENEYAP ATÖLYESİ 15 EYLÜL’DE DERS BAŞI YAPACAK

“Teknoloji Üreten bir Türkiye” sloganıyla yola çıkan DeneYap Teknoloji Atölyeleri'nde; ilkokul 4, 5. sınıf; ortaokul 8'inci sınıf ve lise hazırlık sınıfı öğrencileri kapsamlı bir eğitim görüyor. Yazılı sınav ve proje ödevi sonunda belirlenen öğrenciler, 2017 yılının Temmuz ayından bu yana İBB Cem Karaca Kültür Merkezi, Fatih Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi ve Üsküdar Bilim Merkezi'nde eğitimlerine devam ediyor.

İBB, 5 yeni Deneyap Atölyesi daha kuruyor

SİBER GÜVENLİKTEN ROBOTİK KODLAMAYA 3 YIL ÜCRETSİZ EĞİTİM

Geleceğin teknoloji yıldızlarını yetiştiren atölyelerde; üstün yetenekli öğrencilere 3 yıl boyunca “robotik ve kodlama”, “arduino ve elektrik”, “nesnelerin interneti”, “enerji teknolojileri”, “üretim ve tasarım”, “kendi İHA'nı tasarla”, “matematik ve fizik”, “siber güvenlik”, “mobil uygulama ve programlama”, “yapay zeka”, “havacılık ve uzak teknolojileri”, “nanoteknoloji” konularında ücretsiz eğitim veriliyor.

İBB, 5 yeni Deneyap Atölyesi daha kuruyor

İBB, 5 yeni Deneyap Atölyesi daha kuruyor

İBB, 5 yeni Deneyap Atölyesi daha kuruyor

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir