taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7342
Euro
7.2869
Altın
1618.28
Borsa
89552.61
Gram Altın
351.088
Bitcoin
45018.05

İbrahim Çeçen yolsuzluk soruşturmasında ifade verdi

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda adı geçen ünlü iş adamı İbrahim Çeçen'in ifadesine başvuruldu.


Whatsapp ile paylaş

İbrahim Çeçen yolsuzluk soruşturmasında ifade verdi

İbrahim Çeçen yolsuzluk soruşturmasında ifade verdi

Rüşvet ve Yolsuzluk iddialarını kapsayan operasyon kapsamında Turkuvaz Medya Grubu'nun satışını açıktan fonlamakla suçlanan, 3. Boğaz Köprüsü'nün yapımcısı IC Holding'in sahibi İbrahim Çeçen, bugün sabah saaatlerinde geldiği İstanbul Çağlayan Adliyesi'nde şüpheli sıfatıyla savcılara ifade verdi.

AVUKATLARIYLA BİRLİKTE GELDİ

Hürriyet'te yer alan habere göre; Sabah saatlerinde avukatları Prof. Hüseyin Altaş ve Mustafa Doğan İnal ile birlikte İstanbul Adliyesi'ne gelen İbrahim Çeçen'in ifadesi, soruşturmayı yürüten TMK 10. maddesiyle görevli Cumhuriyet savcıları İsmail Uçar, Fuzuli Aydoğdu, İrfan Fidan ve Murat Çağlak tarafından alındı. İbrahim Çeçen'in saat 09.00 sıralarında başlayan ifadesi yaklaşık 2 saat sürdü.

HAKKINDAKİ SUÇLAMALAR

İş adamı İbrahim Çeçen’in sahibi olduğu IC Holding, İtalyan ortağı Astaldi firması ile birlikte 3’üncü köprü ihalesini kazanmıştı. 17 Aralık ve 25 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilen rüşvet ve yolsuzluk iddialarını kapsayan soruşturma kapsamında adı geçen İbrahim Çeçen’in, Turkuvaz Medya Grubu’nun satışını açıktan fonladığı iddia edilmişti.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir