taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.4914
Euro
7.1906
Altın
1620.02
Borsa
87432.35
Gram Altın
338.924
Bitcoin
40893.88
fuzulev

İbrahim Tatlıses'in şoförü saldırı anını anlattı

Çalışkan 'İlk anda silahlı saldırıya uğradığımızı anlamadım. Tatlıses'i kanlar içinde görünce saldıyı anladım' dedi.

15.03.2011 - 00:03..
Whatsapp ile paylaş
İbrahim Tatlıses'in şoförü saldırı anını anlattı

İbrahim Tatlıses'in şoförü saldırı anını anlattı

Türkücü İbrahim Tatlıses'e yapılan silahlı saldırı sırasında otomobili kullanan şoförü Hakan Çalışkan'ın ifadesi alındı.

Hakan Çalışkan "Silahlı saldırı olduğunu ilk anda anlayamadım. Yanımda oturan İbrahim Tatlıses bir anda kanlar içinde yığıldı. Bir an yavaşladım. Daha sonra hemen hastaneye doğru yola çıktım."

Beyaz Tv'de yaptığı televizyon programı çıkışında silahlı saldırıya uğrayan İbrahim Tatlıses'in olay sırasında şoförlüğünü yapan Hakan Çalışkan'ın ifadesi Cinayet Büro Amirliği dedektifleri tarafından alındı.

KANLAR İÇİNDE GÖRÜNCE SALDIRIYA UĞRADIĞIMIZI ANLADIM

Hakan Çalışkan polise verdiği ifadesinde şunları söyledi:

"Her şey normaldi. Televizyon çekimlerinden sonra İbrahim Tatlıses, Buket Damla Çakıcı ile birlikte içerden çıktı. İbrahim Tatlıses benim yanıma ön koltuğa oturdu. Buket Damla Çakıcı ise arkaya oturdu. Yola çıktık. Eski özel harekatçı olan iki koruma arkadaki arabadan bizi takip ediyorlardı. Olay sırasında bazı sesler duydum. İlk anda silahlı saldırıya uğradığımızı anlamadım. Ön cam kırıldı. Her şey saniyeler içinde oldu. İbrahim Tatlıses'e baktığımda başından kan akıyordu ve koltuğa yığıldı. O anda bize ateş edildiğini anladım. Gayri ihtiyari ayağımı gaz pedalından çekmiştim. Durmanın ona bir faydası olmayacağını düşünüp gaza yüklenip hastaneye doğru otomobili sürmeye başladım. Bu sırada telefonla arkadaki korumaları arayıp onlara İbrahim Tatlıses'in vurulduğunu söyledim"

KURŞUNLAR YANIMIZDAN GEÇTİ

İbrahim Tatlıses'in vurulma anına şahit olan Soner Çalışkan o anları ' Arım Balım Peteğim' programında anlattı: Vurulma anında oradaydım. Aramızda üç metre vardı. Kurşunlardan bazıları yanımızdan geçip arkadaki plazaya saplandı. İbrahim Tatlıses aracına binmek için stüdyodan çıktı. Bir kişi geldi ' sizinle fotoğraf çektirebilir miyiz" dedi. O da kırmadı resim çektirdi. Aracına bindi. O sırada o kişi ' Hay' diye bağırdı. Tuhaf bir ses tonu ve hareketleri vardı. Ben o sıra aracın sağ arkasındaydım. Vuran kişileri göremedik. Çok yakın mesafeden ateş edildi. Araç bir iki dakika durduktan sonra hemen hastaneye doğru yola çıktı. İbrahim Bey çıkarken çok sakindi " herkese iyi akşamlar" dedi. Resim çektiren kişi ise olaydan sonra görmedik.

TATLISES'E TELEFONLA TEHDİT

Öte yandan Tatlıses'in şirketlerine gelen 3 "Ölüm tehditi" telefonu üzerine, 1 Kasım 2010'da Şişli Cumhuriyet Savcılığı'na şikayet dilekçesi verdiği ortaya çıktı.

Şişli Cumhuriyet savcılığına avukatı aracılığı ile dilekçe gönderen İbrahim Tatlıses, 7 ay içinde Tatlıses turizm ve Tatlıses TV şirketlerine telefon eden ve kimliğini açıklamayan bir kişinin kendisini ölümle tehdit ettiğini söylediği belirlendi. Tehditleri ilk önce dikkate almadığını söyleyen İbrahim Tatlıses'in verdiği dilekçede, arayanların kim ya da kimler olduğunu bilmediğini söylediği belirtildi.

Şişli Cumhuriyet Savcılığının dilekçenin ardından işlem başlattığı ancak yapılan çalışmalarda tehdit eden kişilere ulaşmadığı öğrenildi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir