Euro
15.4901
-0.3%
Dolar
13.7015
-0.12%
Altın
784.14
-0.3%
Borsa
1.91
0%
Bitcoin
720.592
-0.44%
12ºC
İstanbul
Açık 12 C

  1 Ocak'tan bu yana 1458 terörist etkisiz hale getirildi

  Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Irak'ın Suriye'nin kuzeyindeki operasyonlarda 1458 teröristin etkisiz hale getirildiğini belirtti.
  • AA
  • 25.05.2020 - 10:47
  • Güncelleme : 25.05.2020 - 10:47
  1 Ocak'tan bu yana 1458 terörist etkisiz hale getirildi

  Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bölücü terör örgütüne yönelik düzenlediği operasyonlar başarıyla devam ederken, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde TSK Komuta Kademesi ile 10. Tanker Üs Komutanlığı ziyareti sonrasında 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığında incelemelerde bulundu.

  222'nci Filo Komutanlığını ziyaret eden Akar, personelle bayramlaştı.

  Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamındaki tedbirlerin uygulandığı ziyaretlerde konuşan Bakan Akar, Silahlı Kuvvetlerin bütün halinde, hem terörle hem de koronavirüs ile mücadelesinin devam ettiğini belirtti.

  1 OCAK'TAN İTİBAREN 1458 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

  Terörle mücadelenin hız kesmediğini belirten Akar, "1 Ocak’tan itibaren Irak’ın, Suriye’nin kuzeyinde terörle mücadele çerçevesinde yapılan operasyonlar sonucunda 1458 terörist etkisiz hale getirildi. Mücadele yoğun şekilde devam ediyor. Türk Silahlı Kuvvetleri bu mücadelesini en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar azim ve kararlılıkla sürdürecek." ifadelerini kullandı.

  "TSK BU MİLLETİN BAĞIRINDAN ÇIKMIŞ BİR KURUMDUR"

  Türk Silahlı Kuvvetlerinin, asil milletinin sevgisi, güveni ve duasından aldığı güçle bugüne kadar her türlü mücadeleyi yaptığını, bundan sonra da aynı şekilde yapmaya devam edeceğini dile getiren Akar, "Türk Silahlı Kuvvetleri asil milletimizin sevgisi, güveni ve duasından aldığı ilhamla, duygusal, kişisel, ön yargılı bilgi ve yorumların dışında, vazifesini hukuk çerçevesinde ve şeffaf şekilde yapma gayreti içindedir. Bugüne kadar olduğu gibi görevlerimizi şu anda 5 operasyon bölgesinde büyük bir azim ve kararlılıkla yaparken, bu faaliyetlerimizi tamamen hukuk çerçevesinde icra ettiğimizi ve tüm bu faaliyetlerin şeffaf, her türlü denetime açık olduğunu herkesin bilmesi lazım. TSK bu milletin bağrından çıkmış bir kurumdur, yani asil milletimizin bağrından çıkan TSK, kurumsal bir yaklaşımla daima, 'ben' demeden 'biz' diyerek akıl ve bilim ışığında anayasa ve yasalar çerçevesinde Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda milletinin emrinde, görevinin başındadır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın." dedi.

  1 Ocak tan bu yana 1458 terörist etkisiz hale getirildi #1

  İDLİB'DEKİ GELİŞMELER

  5 Mart’ta Rusya ile varılan mutabakatın ardından İdlib’de sağlanan ateşkes ve istikrarın kalıcı olmasına yönelik gayretlerinin devam ettiğini ifade eden Akar, "İdlib’de siyasi bir çözüm bulunması için bizler elimizden gelen her türlü gayreti gösterdik, göstermeye devam ediyoruz. Orada birtakım küçük ihlaller olsa da genel anlamda ateşkese uyuluyor. Sağlanan ateşkes sonucunda bölgeye yaklaşık 300 bin Suriyeli kardeşimiz de güvenli ve gönüllü şekilde evlerine dönebildi." dedi.

  1 Ocak tan bu yana 1458 terörist etkisiz hale getirildi #2

  Karada, denizde, havada, yurt içi ve sınır ötesinde zorlu arazi ve hava koşullarında görevlerini icra eden kahraman Mehmetçiğin bayramını bir kez daha kutlayan Akar, "Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi ve Milli Savunma Bakanlığının, Türk Silahlı Kuvvetlerinin asker, sivil tüm mensuplarını rahmet ve minnetle yad ediyor, hayatta olan kahraman gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum. Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde görevli sivil memur ve işçimiz başta olmak üzere salgında hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, hastanede bulunan hastalarımıza da acil şifalar diliyoruz." dedi.

  Bakan Akar, koronavirüsle mücadele kapsamında dost ülkelere koruyucu ve önleyici sağlık malzemelerinin ulaştırılması konusundaki başarılarından dolayı 222'nci Filo Komutanlığı personeline teşekkür etti.

  1 Ocak tan bu yana 1458 terörist etkisiz hale getirildi #3

  1 Ocak tan bu yana 1458 terörist etkisiz hale getirildi #4

   

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir