Petrol
75.34
-1.06%
Euro
19.6633
-0.12%
Dolar
18.6433
0.03%
Altın
1.078
0.58%
Borsa
5005
3.08%
Bitcoin
324.318
-0.34%
15ºC
İstanbul
Bulutlu 15 C

  14 yaşındaki kızı için pazarlık yaptı

  4 bin lira istediğı kızını, pazarlık sonrası 1500 liraya sattı.
  • 15.05.2012 - 11:45
  14 yaşındaki kızı için pazarlık yaptı

  14 yaşındaki kızı için pazarlık yaptı #1

  1.500 TL'ye akrabalarının 17 yaşındaki oğluna satılan 14 yaşındaki G.Ç.'nin dramı yürek burktu. Tecavüze uğrayan ve dayak yiyen küçük kızı satan annesinin 23 yıl, 17 yaşındaki H.H.İ'nin 52 yıl, anne ve babasının ise 32.5 yıla kadar hapsi istendi.

  4 BİN LİRA İSTEDİ

  Vatan'ın haberine göre, henüz ilköğretim öğrencisi olan küçük G.Ç.'nin dramı, Hasan ve Gülay İpek çiftinin, 17 yaşındaki oğulları H.H.İ. ile evlendirmek için kız aramasıyla başladı. İpek çifti İzmir'de oturan ve uzaktan akrabaları olan Elif Taşan'ın kızı 14 yaşındaki G.Ç. 'yi istemeye gittiler. 5 çocuğuyla birlikte eşinden ayrı maddi imkansızlıklar içerisinde yaşamaya çalışan Elif Taşan, uzaktan akrabaları olan İpek ailesine 4 bin lira başlık parası karşılığında kızını verme teklifinde bulundu.

  PAZARLIK YAPTILAR

  Bunun üzerine H.H.İ 'nin babası Hasan İpek 4 bin lira başlık parasının fazla olduğunu sadece 1.500 lira süt hakkı verebileceğini söyledi. Teklifi kabul eden Elif Taşan, kızı G.Ç.'yi 1.500 lira başlık parası karşılığında verdi. Taşan kızı G.Ç.'yi alarak İpek ailesinin İstanbul Beyoğlu'ndaki evine gelip burada bir hafta kaldıktan sonra kızı G.Ç 'yi bırakıp İzmir'e döndü.

  OKULA DA GÖNDERMEDİLER

  İzmir'de okula giden G.Ç burada okula gitmek istedi ancak İpek ailesi reddetti. Bunun üzerine G.Ç İzmir'deki annesinin yanına dönmek istedi ancak buna da izin verilmedi. G.Ç 'yi zorla evde tutan İpek ailesinin oğlu H.H.İ, bir müddet sonra cinsel ilişki teklifinde bulundu. Ancak G.Ç. bu teklifi reddedince, Gülay İpek "Ne olacaksa olsun" cevabını vererek oğlunun isteğini yerine getirmesini söyledi.

  İLAÇLA UYUTUP TECAVÜZ ETTİ

  G.Ç 'ye şiddet de uygulamaya başlayan H.H.İ. bir akşam başının ağrıdığını söyleyen küçük kıza ağrı kesici yerine uyku hapı verip uyutarak tecavüz etti. İpek ailesi daha sonra G.Ç 'nin istememesine rağmen imam nikahıyla gayri resmi düğün yapmaya karar verdiler. Ancak kimliği belirlenemeyen bir kişi aileyi polise ihbar etti. Gözaltına alınan Hasan-Gülay İpek çifti ile oğulları H.H.İ. suçlamaları reddetti.

  DEVLET KORUMA ALTINA ALDI

  Bunun üzerine polis 9 Şubat 2012 tarihinde G.Ç 'yi zorla tutulduğu İpek ailesinin evinden koruma altına alıp Çocuk Esirgeme Kurumu'na götürdü. G.Ç. İpek ailesinden şikayetçi ve davacı oldu. Olayla ilgili soruşturmasını tamamlayan savcılık G.Ç 'nin annesi hakkında "çocuğun cinsel istismar suçuna yardım etmek ve çocuğu hürriyetinden yoksun kılmak " suçundan 9,5 yıldan 23 yıla kadar hapis istemiyle kamu davası açtı. Savcılık Hasan ve Gülay İpek hakkında ise "çocuğun cinsel istismar suçuna yardım etmek, çocuğu hürriyetinden yoksun kılmak " suçundan 11 yıldan 32,5 yıla kadar hapis istemiyle dava açarken, 17 yaşındaki H.H.İ hakkında ise Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi 'nde "cinsel saldırı, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma " suçundan 21 yıldan 52 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı. Tutuksuz sanıkların yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.


  Görüş Bildir