Petrol
83.78
-1.28%
Euro
17.701
0.06%
Dolar
18.4892
0.22%
Altın
965.44
-0.05%
Borsa
3266
0.00%
Bitcoin
350.532
-6.71%
19ºC
İstanbul
Hafif yağmur 19 C

  15 Temmuz şehidinin kızına ve ailesine bayram hediyesi

  Bakan Zeybekci, şehidin kızı 8 yaşındaki Arzu Aras'a, daha önce istediği pembe renkteki bisikleti hediye etti.
  • 11.09.2016 - 16:46
  15 Temmuz şehidinin kızına ve ailesine bayram hediyesi

  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Kurban Bayramı arifesinde memleketi Denizli'ye gitti. İlk olarak asker ve polis şehitliğini ziyaret eden Bakan Zeybekci'ye AK Parti Denizli Milletvekilleri Şahin Tin, Cahit Özkan, CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan ile Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Osman Zolan ve diğer protokol üyeleri de eşlik etti. Askeri ve polis şehitliğinde şehit yakınlarına başsağlığı dileyen bakan Zeybekci, daha sonra şehitlerin mezarlarına karanfil bıraktı. Ardından Çocuk Yuvası ve Yetiştirme Yurdu'nu ziyaret eden Bakan Zeybekci ve beraberindekiler, çocuklara bayram harçlığı verdi. Huzurevi'ni ziyaret eden Zeybekci, yaşlılarla hediye verip, sohbet etti.

  15 Temmuz şehidinin kızına ve ailesine bayram hediyesi #1

  15 TEMMUZ ŞEHİDİNİN AİLESİNE BAYRAM HEDİYESİ

  Bakan Zeybekci, 15 Temmuz'daki darbe girişiminde İstanbul'da tanklara direnirken yaşamını yitiren aslen Ardahanlı olan Haki Aras'ın Pamukkale Mahallesi'nde kirada oturan ve maddi durumu iyi olmayan ailesinin yerleştirildiği Büyükşehir Belediyesi'nin Atatürk Stadı yanındaki lojmanında ziyaret etti. Sevgi Eli tarafından daireleri yeni eşyalarla donatılan 15 Temmuz Şehidi Haki Aras'ın eşi Firuze ve 8 yaşındaki kızı Arzu'ya bayram ziyareti yapıp, tekrar başsağlığı dileyen Bakan Zeybekci, Başbakan Binali Yıldırım'ın gönderdiği tebrik mektubunu da iletti.
  Bakan Zeybekci, ardından ise, şehidin kızı Arzu Aras'tan gözlerini kapatmasını istedi. Zeybekci'nin eşi Ayşen Zeybekci, Arzu'nun gözlerini kapatırken, bisiklette odaya getirildi. Daha sonra gözlerini açmasını istediği Arzu'ya Bakan Zeybekci, daha önceki ziyaretinde istediği pembe beyaz renkili bisikleti bayram hediyesi olarak verdi. Firuze Aras, Bakan Zeybekci'ye teşekkür etti. Bakan Zeybekci, diğer şehit ailelerini de evlerinde ziyaret etti.

  "İSLAM ALEMİNDEKİ AKAN GÖZYAŞLARI DİNSİN"

  İslam aleminin Kurban Bayramı'nı da kutlayan Bakan Zeybekci, "Bu bayram hürmetine de tüm İslam alemindeki akan masum göz yaşları dinsin, dinmesini için dua ediyoruz" dedi.
  Ardından yurt dışında Fethullahçı Terör Örgütü'nün dezenformasyon gayretlerinin olduğu konusunda açılama yapan Zeybekci, "Şimdi belirli bir kampanya çerçevesinde bütün dünyayı dolaşmaya çalışıyoruz, bizim programımızda 30 ülke var. Bunların çoğunluğu Avrupa kıtasındaki ülkeler yani tamamı Avrupa Birliği ülkesi değil ve Japonya'dan Kore'ye kadar, Suudi Arabistan'dan körfez ülkelerine ve Kanada'dan da Amerika'ya kadar da bir coğrafya var. İki türlü olgu var iki tür şeyle karşılaşıyoruz, nadir de olsa dost görünümlü bazı yerlerde bu darbe girişimini belirli bir programın parçası olarak görüp gezi olayları, 17- 25 ve arkasından gelen o süreçteki bir bunun bir parçası olarak görüp şimdi buna bir algı operasyonuna dönüştürerek devam ettirme niyetinde olan belirli bir kitlenin veya belirli bir odakların aleti olan ve bunun farkında olarak veya olmayarak isteyerek, istemeyerek gönüllü şekilde olan bu tür vakalarla karşılaşıyoruz. O anlamda da çok büyük bir dezenformasyon olduğu veyahut da bilerek bir kampanyanın olduğu örneklerle de karşılaşıyoruz." dedi.

  "EKONOMİDE İNGİLTERE İLE YENİ DÖNEM 2017'DE BAŞLAYACAK"

  Gelecek yıl İngiltere ile olan ekonomik ilişkilerin daha da gelişeceğini belirten Bakan Zeybekci, "15 Temmuz'u 16 Temmuz'a bağlayan o gece müthiş demokrasi, insan hakları ve özgürlükler zaferini takdirle herkesin fark ettiğini gördük. Türkiye'nin bir fırsatlar ülkesi olan, gelecekte büyüme anlamında fırsatlar ülkesi olan bu ülkedeki fırsatları bizimle birlikte yaşamak isteyenler olduğunu gördük. İşbirliği taleplerini gördük ve dün İngiltere'de İngiliz meslektaşımızla beraber Brexit'ten sonra Türkiye'nin İngiltere ile ilk ama en kapsamlı en geniş hali ile serbest ticaret anlaşmasına dönüşerek yoluna devam etmesi yönünde de uzlaştık anlaştık. Şu anda teknik çalışmalar da başladı en geç ayın 30'una doğru bir noktada en azından çerçevesi belirlenmiş olacak, kapsam belirlenmiş olacak ve ardından da sonbahar da tekrar iki bakan olarak bir araya geleceğiz. 2017'de sanırım çok daha somut şeyler konuşarak 2017'nin sonunda İngiltere'nin Avrupa Birliği ile olan bu birlikteliği bittiğinde Türkiye ile olan o birlikteliği de bitmiş olmayacak, otomatik olarak başka bir süreç başlamış olacak. Hatta geniş yani Avrupa Birliği ile olan ilişkimizden olan çok daha geniş kapsamlı birliktelik başlamış olacak bu yönde son derece pozitif bir süreç devam ettiriyoruz" diye konuştu.

  15 Temmuz şehidinin kızına ve ailesine bayram hediyesi #2

  15 Temmuz şehidinin kızına ve ailesine bayram hediyesi #3

  15 Temmuz şehidinin kızına ve ailesine bayram hediyesi #4

  15 Temmuz şehidinin kızına ve ailesine bayram hediyesi #5

  15 Temmuz şehidinin kızına ve ailesine bayram hediyesi #6

  15 Temmuz şehidinin kızına ve ailesine bayram hediyesi #7

  15 Temmuz şehidinin kızına ve ailesine bayram hediyesi #8

  15 Temmuz şehidinin kızına ve ailesine bayram hediyesi #9

  15 Temmuz şehidinin kızına ve ailesine bayram hediyesi #10


  Görüş Bildir