Dolar
7.2076
0.0416%
Euro
8.4698
-0.152%
Altın
1926.4
0.7515%
Borsa
1110.05
3.2105%
G. Altın
444.526
0.3922%
Bitcoin
81869.79
0.5086%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C

  15 Temmuz sergisi Galata Köprüsü'nde açıldı

  Beyoğlu Belediyesi tarafından düzenlenen "15 Temmuz İstiklal Sergisi", akşam saatlerinde Galata Köprüsü'nde açılışı yapıldı.
  • İHA
  • 13.07.2020 - 23:09
  15 Temmuz sergisi Galata Köprüsü'nde açıldı

  FETÖ terör örgütünün 15 Temmuz 2016 yılında gerçekleştirmeyi hedeflediği hain darbe girişiminin dördüncü yıl dönümü.

  Beyoğlu Belediyesi, Galata Köprüsü üzerinde "15 Temmuz İstiklal Sergisi" açılışı gerçekleştirildi.

  "15 Temmuz İstiklal Sergisi"ne; İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, milletvekilleri ve vatandaşlar katıldı.

  15 Temmuz sergisi Galata Köprüsü nde açıldı #1

  17 TEMMUZ'A KADAR ZİYARET EDİLEBİLECEK

  Türk milletinin canlarını ortaya koyarak kazandığı 15 Temmuz zaferinin unutulmaması için düzenlenen sergide 15 Temmuz akşamı başlayan ve zafere ulaşan direnişin akıllarda kalan fotoğrafları yer aldı. Sergi, 17 Temmuz’a kadar ziyaret edilebilecek.

  Sergi açılışında konuşan Vali Ali Yerlikaya, “Yine aynı gece hiçbir coğrafyanın şahit olmadığı görkemli bir destanı da yaşadık. Milletimizin zaferini yaşadık, milletimizin destanını yaşadık. Bunu da hiçbir zaman unutmayacağız.

  Kıyamete kadar da nesilden nesile aktaracağız. 15 Temmuz İstiklal Sergisi ile bizim istiklal şairimizin İstiklal Marşımızın bütün mısralarının kelime kelime döküldüğü resimleri bugün görüyoruz.

  Her bir resminin karşısında saatlerce dursak onunla ilgili sayfalarca yazılar yazsak kompozisyonlar yazsak bunu anlatmaya yetmez. İlmin tükendiği, sözün bittiği yer olur.

  Dolayısıyla milletimizin içinde çıkan ama din kisvesi altında aklını başka yerlere kiralayan ve milletin, tankı, topu, tüfeği, silahı, mermisini bu aziz millete sıkan o ihanet ellerine 'dur' diyen biz, Allah’ın ipine sımsıkı sarıldık.

  Reis-i Cumhurumuzun talimatıyla meydanlara, sokaklara, caddelere indik ve bizim karşımızda senin durman mümkün değil” şeklinde konuştu.

  15 Temmuz sergisi Galata Köprüsü'nde açıldı VİDEO

  15 Temmuz sergisi Galata Köprüsü nde açıldı #2


  “15 TEMMUZ BİR DESTANIN ADIDIR"

  Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ise, “Bugün bir ilki yaşıyoruz. 15 Temmuz’un arefesinde 15 Temmuz’un simge mekanlarından biri olan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nü hatırlatan Galata Köprüsü'nde 15 Temmuz’u anlatan bir fotoğraf sergisini sayın valimizle birlikte açmanın heyecanı, gururu içindeyiz.

  Ayasofya’nın açılmasının heyecanını yaşadığımız bugünlerde tam da Ayasofya’yı buradan gördüğümüz anlamlı yerde bu sergiyi açmak bizleri mutlu etmiştir.

  15 Temmuz bir destanın adıdır. Milletin vatanına, bayrağına, devletine sahip çıktığı gündür. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın halkıyla meydanlarda buluştuğu gündür” ifadelerini kullandı.

  15 Temmuz sergisi Galata Köprüsü nde açıldı #3

  "İSTANBULLU HEMŞEHRİLERİMİZ BURADA YENİDEN BU RUHU KUŞUANSINLAR DİYORUM"

  Başkan Yıldız, “Malazgirt ruhunun, Çanakkale ruhunun, İstanbul Fetih ruhunun en son 15 Temmuz’da Milli Mücadele ruhunun bu topraklarda ilelebet var olduğunu işte bu fotoğraflar anlatıyor.

  Her karesinde fedakarlığın fotoğrafı var. 'Korkma' diye başlayan o Akif’in ifadesi ve mücadelenin sönmeden yurdumuzun üstünde tüten en son ocağa kadar var olacak olan bu mücadelenin hikayesi anlatılıyor.

  Dilerim ki buradan geçen insanımız, İstanbullu hemşehrilerimiz burada yeniden bu ruhu kuşansınlar diyorum. Allah bir daha bize bu acı günleri yaşatmasın ama her defasında da bilsinler ki bu millet bu ruha sahiptir. Vatanına, bayrağına her zaman sahip çıkacaktır” diye konuştu.

  Protokol üyeleri toplu fotoğraf çekiminin ardından sergiden ayrıldı.

  15 Temmuz sergisi Galata Köprüsü nde açıldı #4

  Görüş Bildir