Euro
15.3264
0.36%
Dolar
13.5463
0.55%
Altın
798.03
0.56%
Borsa
191
-5.02%
Bitcoin
476.817
-2.24%
2ºC
İstanbul
Kar 2 C

  2 bin metrede çilingir sofrası

  Yükseklik korkusunu 2 bin metrede rakı içip, kavun yiyerek yendi
  • 26.10.2012 - 11:35
  2 bin metrede çilingir sofrası

  2 bin metrede çilingir sofrası #1

  İzmir'den tatil için Fethiye'nin Ölüdeniz Beldesi'ne gelen brokerlık yapan Osman Kutval, 1970 rakımlı Babadağ'dan yamaç paraşütü ile atlayış yapmak istedi. Paraşüt pilotu Şenol Arat ile birlikte Babadağ'ın zirvesine çıkan Kutval, 2'nci atlayışı olmasına rağmen uçuş öncesi sterse kapıldı. Paraşüt pilotu Şenol Arat ise, korkuya kapılan Kutval'ı rahatlatmak için ilginç bir sürpriz hazırladı.

  2 bin metrede çilingir sofrası

  RAKI İÇİP RAHATLADI

  İkili, 1 bardak rakı ve poşete koydukları kavunla Babadağ'ın 1700 metre pistinden kalkış yaptı. Sorunsuz kalkışın ardından Osman Kutval biraz rakı içtikten sonra rahatladı. Kutval, daha sonra Türk Sanat Müziği şarkıları söylemeye başladı. İkili uçuş boyunca kavun yiyip şarkılar söylerken, Osman Kutval, 2 bin metre yükseklikten eşsiz Ölüdeniz manzarasının tadını çıkardı. Belcekız Plajı'na sorunsuz inen ikili daha sonra sohbetlerine kaldıkları yerden devam etti.

  PİLOT ALKOL ALMADI

  Yolcusunun uçuş öncesi stres yaşadığını söyleyen paraşüt pilotu Şenol Arat, onu rahatlatmak için böyle bir yönteme başvurduğunu anlattı. Pilotların uçuş sırasında ve öncesinde kesinlikle alkol alamayacağını vurgulayan Arat, "Babadağ'dan tandem uçuş yapan pilotlar olarak, müşterimizin rahat koşullarda uçması önceliğimiz. Bu yüzden Osman arkadaşım için böyle bir hazırlık yaptım. Müşterilerimizin alkol almasında bir mahsur yok. Ancak pilotlar olarak kesinlikle kullanmayız. Yolcumuzun güvenliği bizim için her şeyden önemli" diye konuştu.


  Görüş Bildir