Euro
10.0727
-0.64%
Dolar
8.4585
-1.05%
Altın
497.43
0.14%
Borsa
1.392
2.27%
Bitcoin
338.289
-0.66%
32ºC
İstanbul
Güneşli 32 C

  Samsun'da 2 yılda 3 milyon mavi kapak toplandı

  Samsunlu hayırsever 3 milyon mavi kapak biriktirerek rehabilitasyon merkezine 25 tane tekerlekli sandalye kazandırdı.
  • 30.08.2014 - 12:23
  Samsun'da 2 yılda 3 milyon mavi kapak toplandı

  Samsun da 2 yılda 3 milyon mavi kapak toplandı #1

  Samsun’un Havza ilçesinde ayakkabı tamirciliği yapan Şemsettin Kaya, komşu esnafların da katkısıyla iki yılda 3 milyon adet mavi kapak topladı. Bu sayede hem çevre temizliğine katkıda bulundu hem de Havza Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezi'ne 25 tane tekerlekli sandalye kazandırdı.

  TOPLANILAN MAVİ KAPAKLARLA HUZUREVİNE DESTEK OLUYOR

  Kaya, sık sık huzurevine giden ve burada kalanlarla yakından ilgilenen bir esnaf. Huzurevi sakinlerinin gönlünde de farklı bir yeri var. Topladığı mavi kapaklarla hem huzurevine destek oluyor hem de ilçenin çevre temizliğine katkıda bulunuyor.

  ESNAF VE VATANDAŞLARIN DA KATKISI BÜYÜK OLDU

  Kaya, açıklamasında şunları söyledi;

  "Kapakları toplamamda esnaf arkadaşlarım ve vatandaşların katkısı büyük. Artık halk alıştı, evinde işyerinde biriktirdiği mavi kapakları bana getiriyor. Ben de biriktirdiğim bu kapakları anlaştığım bir işyerine satarak, gelirini Havza Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü hesabına gönderiyorum. Çevreye karşı bir sempatim var. Temizliğe, yeşilliğe, çevre güzelliğine önem veririm. Bunun yanısıra mavi kapak toplayarak, engelli vatandaşlarımıza elimden geldiği kadar yardımcı olmak istiyorum.

  ÇEVRE TEMİZLİĞİNE KATKI

  Bu kapaklar sayesinde engelli vatandaşlarımız topluma kazandırmak, onların da bizler gibi dışarıda sokakta, caddede gezmesi bizleri mutlu ediyor. Kapakların toplanmasında bana yardımcı olan Havzalı esnaf ve vatandaşlar, özellikle okullarda bulunan öğretmen ve öğrencilerimiz bizlere çok destekte bulundular. Bu sayede hem orada kalan yaşlı ve engellilerimiz için bir şeyler yapmış oluyorum hem de çevre temizliğine katkı sağlamaktayım.

  5 TONA YAKIN PLASTİĞİ DOĞADAN TEMİZLEMEK DEMEK

  Bu da yaklaşık 5 tona yakın plastiği doğadan temizlemek demek. Bundan sonra da mavi kapak toplamaya devam edeceğiz. Malum plastik, doğada hemen kaybolmuyor. Ayrıca bu plastik kapakları toplayarak ekonomiye de katkı sağlamış oluyorum.”

  BU RAKAMLARIN DAHA YÜKSEK OLMASINI İSTİYORUZ

  Havza Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Hasan Göktuğ da bir yardımsever olarak Şemsettin Kaya’nın her zaman yanlarında olduğuna dikkat çekti. Göktuğ, "Şemsettin abimiz, sosyal etkinliklerimizin tamamında yanımızda. Keşke bütün Havzalılar, bu abimizin göstermiş olduğu ilgiyi gösterse. Halen bizim kurumumuzu tanımayan insanlar varken mavi kapak kampanyasını başlatarak 3 milyon kapak topladı ve destek olarak bizi onore etti. Devam eden mavi kapak kampanyasına tüm halkımızın destek vermesiyle bu rakamların daha yüksek olmasını istiyoruz." diye konuştu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir