Dolar
6.8597
0.1006%
Euro
7.7279
0.3154%
Altın
1775.06
-0.0157%
Borsa
115748.47
-0.9916%
G. Altın
392.135
0.2046%
Bitcoin
62784.75
0.0912%
29ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 29 C

    29. Yerel Medya Özendirme Yarışması Ödül Töreni

    Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünün 94. kuruluş yıldönümü kutlamaları kapsamında 29. Yerel Medya Özendirme Yarışması Ödül Töreni dün Ankara'da gerçekleşti.
    • 09.06.2014 - 20:16

    29. Yerel Medya Özendirme Yarışması Ödül Töreni #1

    29. Yerel Medya Özendirme Yarışması Ödül Töreni #2

    BYEGM'nin 94. kuruluş yıl dönümü kutlamaları kapsamında düzenlenen Yerel Medya Özendirme Yarışması'nda, ödüller sahiplerini buldu.

    Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 29'uncusu düzenlenen yarışmada dereceye girenlere ödüllerini vermek üzere TBMM'de düzenlenen törene katıldı. Arınç, ödül töreninden önce BYEGM'nin görsel arşivindeki fotoğraflarla düzenlenen "Ankara:1930-1960" Fotoğraf Sergisi'nin açılışını yaptı. Arınç, 44 fotoğrafın yer aldığı sergiyi gezerek, fotoğraflar hakkında bilgi aldı. Ayrıca, "Ankara Fotoğrafları 1930-1960 Kitabı" da tanıtıldı.

    ANADOLU'NUN SESİ MOBİL UYGULAMASI AÇILDI

    Bülent Arınç, yerel medyaya erişimi arttırmak amacıyla başlatılan, yerel medyanın gazetelerini yayınlayabilecekleri, arşivleyebilecekleri ve diğer yerel gazeteleri takip edebilecekleri Anadolu'nun Sesi mobil uygulamasının da açılışını yaptı. Arınç, sistemdeki yerel gazetelere göz attı.

    29. Yerel Medya Özendirme Yarışması Ödül Töreni #3

    Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından BYEGM'nü tanıtan bir sinevizyon gösterisi sunuldu.

    Törenin açılışında konuşan Arınç, Meclis Başkanı olduğu dönemde tören salonunun yılda sadece iki gün açık olduğunu anımsattı. Arınç, "Madem ki TBMM milletimizi, millet iradesini temsil eden mekandır, bu salon milletimize tahsis edilmeli" diye düşünerek, salonu, sivil toplum kuruluşları, meslek kuruluşları, yüksek yargı ve toplantı yapmak isteyen nitelikli kuruluşlara tahsis ettiklerini anlattı.

    29. Yerel Medya Özendirme Yarışması Ödül Töreni #4

    Arınç, 5 yıl boyunca bulundukları salonda çok değerli toplantılar yapıldığını dile getirerek, "Sayın Başkan da aynı yoldan gidiyor ki bugünkü toplantımız için burayı tahsis etti. Bu mekanların hepsini işlevsel hale getirmemiz lazım. Buraları kapalı tutulacak, insani çalışma olmayacak diye düşünmemeliyiz. Umarım başka kurum, kuruluşların buna benzer, tören, toplantı salonları her türlü etkinliğe açık olabilsin" diye konuştu.

    ÖDÜL KAZANANLAR

    Konuşmaların ardından yarışmada dereceye girenlerin ödülleri verildi. Ödül verilen dallar ve kazanalar şöyle:

    Yarışmada gazete haberi dalında dereceye giren eserler:

    Birinciliği kazanan eser; "Kristal Çıkar Türk Bakar"
    (Mutlu Hazer, Gazete Milas)

    İkinciliği kazanan eser; "Ölüsü de Hastası da Tabutta Taşınıyor!" (Vedat Yunus İkizoğlu, Kastamonu Sözcü Gazetesi)

    Üçüncülüğü kazanan eser; "Gözyaşı Değil Çözüm"
    (Arif Arslan, Çağdaş Gazetesi, Batman)

    Mizanpaj dalında dereceye giren eserler:

    Birinciliği kazanan eser; "Karadeniz'de Son Nokta Gazetesi"
    (İlayda Kara,Trabzon)

    İkinciliği kazanan eser; "2 Eylül Gazetesi" (Türker Atak, Eskişehir)

    Üçüncülüğü kazanan eser; "Pusula Gazetesi"
    (Ahmet Aygün, Erzurum)

    Araştırma dalında dereceye giren eserler:

    Birinciliği kazanan eser; "Şehirde Molozlar Kalktı ama Gönüllerdeki Enkaz Duruyor" (Tarık Bulut, Sakarya Yenihaber Gazetesi)

    İkinciliği kazanan eser; "Kanlı Maç" (Kayseri Anadolu Haber Gazetesi" (Selma Kara, Kanlı Maç)

    Üçüncülüğü kazanan eser; " Amerika'daki Türkler Çılgınca Dernekleşiyor" (Cemil Özyurt, Posta 212, ABD )

    Röportaj Dalında Dereceye Giren Eserler:

    Birinciliği kazanan eser; "Madende Kadın Olmak," (Hülya Kıral, Halkın Sesi Gazetesi, Zonguldak)

    İkinciliği kazanan eser; "Mikro Kredi Makro Umutlar" (Ayşe Nur Bayram, Pusula Gazetesi, Erzurum)

    Üçüncülüğü kazanan eser; "Civatayı Sesinden Tanırım" (Seyhan Demir, Haber Gazetesi Samsun)

    Fotoğraf dalında dereceye giren eserler:

    Birinciliği kazanan eser; "Balıkçı Kadın," (Kenan Gürbüz, Muğla Gündem Gazetesi)

    İkinciliği kazanan eser; "Bir Kış Masalı"
    (Ceyhun Hüseyinoğlu, Kastamonu Sözcü Gazetesi)

    Üçüncülüğü kazanan eser; "5 Aylık İçme Suyu Kaldı!"
    (Vedat Yunus İkizoğlu, Kastamonu Sözcü Gazetesi)

    Türkçe'nin doğru kullanımı dalında dereceye giren eserler:

    Birinciliği kazanan eser; "İlk Osmanlı Hekimi, Sultanların Şairi: Şeyhi" (Asuman Kurt Öge, Şehrengiz Dergisi, Bursa)

    İkinciliği kazanan eser; "Bursa Kimliğini Geri İstiyor"
    (Rıza Ertekin, Şehrengiz Dergisi)

    Üçüncülüğü kazanan eser; "Arabeskin Tahinine Bursa'dan Yön Verdi" (Serhat Tuncel, Şehrengiz Dergisi)

    Makale-Yorum (Politika-Ekonomi-Kültür-Turizm-Spor) dalında dereceye giren eserler:

    Birinciliği kazanan eser; "Şığ Ali ve Güzel Ülkem"
    (BişarUlutaş, Bölge Gazetesi, Van)

    İkinciliği kazanan eser; "Konya Sanayisinin Çekleri"
    (Kerem İşkan, Konya Merhaba Gazetesi)

    Üçüncülüğü kazanan eser; "Göçmen Kuşlar"
    (Yahya Aksoy, Sorgun Postası, Yozgat)

    Köşe yazısı dalında dereceye giren eserler:

    Birinciliği kazanan eser; "Barış Mümkün Mü?"
    (Engin Arapoğlu, Yeni Sakarya Gazetesi)

    İkinciliği kazanan eser; "Ne Zaman Döneceğiz"
    (İzziddin Nazlı, Hatay Söz Gazetesi)

    Üçüncülüğü kazanan eser; "AÜ Açılışında İnanılmaz Olay"
    (Murat Atikel, 2 Eylül Gazetesi, Eskişehir)

    Televizyon haberi dalında dereceye giren eserler:

    Birinciliği kazanan eser; "Hastaların Merdivenle İmtihanı?"
    (Samet Kuyrukcu, KONTV, Konya)

    İkinciliği kazanan eser; "Kapadokya TV Savaşın İçinde" (Behçet Alkan, Kapadokya TV , Nevşehir)

    Üçüncülüğü kazanan eser; "Karun Hazineleri"
    (Utku Demiröz, Egem TV, Uşak)

    Radyo haber programı dalında dereceye giren eserler:

    Birinciliği kazanan eser; "Medeniyetlerin Kaynaşması/Benim Aytmatov'um" (Sharizat Ibraeva, Manas Radyosu, Kırgızistan)

    İkinciliği kazanan eser; "Akıllı Ulaşım Sistemleri"
    (Uğur Çınar, Çorum Umut Radyo)

    Üçüncülüğü kazanan eser; "İçimizden Biri"
    (Sermin Selda Polat, Kolej FM, Kayseri)

    İnternet haber sitesi dalında dereceye giren eserler:

    Birinciliği kazanan eser; "www.denizlihaber.com"
    (Sedat Kurt, Denizli Haber )

    İkinciliği kazanan eser; "www.bursadabugun.com"
    (Murat Barbaros Koçanalı, Bursa'da Bugün)

    Üçüncülüğü kazanan eser; "www.bayburtpostasi.com.tr"
    (Mehmet Ali Kürşat Okutmuş, Bayburt Postası, Kayseri)

    Ödül kazananlar

    Konuşmaların ardından yarışmada dereceye girenlerin ödülleri verildi. Ödül verilen dallar ve kazanalar şöyle: 

    Yarışmada gazete haberi dalında dereceye giren eserler:

    Birinciliği kazanan eser; “Kristal Çıkar Türk Bakar”
    (Mutlu Hazer, Gazete Milas)

    İkinciliği kazanan eser; “Ölüsü de Hastası da Tabutta Taşınıyor!” (Vedat Yunus İkizoğlu, Kastamonu Sözcü Gazetesi)

    Üçüncülüğü kazanan eser; “Gözyaşı Değil Çözüm”
    (Arif Arslan, Çağdaş Gazetesi, Batman)

    -Mizanpaj dalında dereceye giren eserler:

    Birinciliği kazanan eser; “Karadeniz'de Son Nokta Gazetesi”
    (İlayda Kara,Trabzon)

    İkinciliği kazanan eser; “2 Eylül Gazetesi” (Türker Atak,  Eskişehir)

    Üçüncülüğü kazanan eser; “Pusula Gazetesi”
    (Ahmet Aygün, Erzurum)

    -Araştırma dalında dereceye giren eserler:

    Birinciliği kazanan eser; “Şehirde Molozlar Kalktı ama Gönüllerdeki Enkaz Duruyor” (Tarık Bulut, Sakarya Yenihaber Gazetesi)

    İkinciliği kazanan eser; "Kanlı Maç" (Kayseri Anadolu Haber Gazetesi” (Selma Kara, Kanlı Maç)

    Üçüncülüğü kazanan eser; “ Amerika'daki Türkler Çılgınca Dernekleşiyor” (Cemil Özyurt, Posta 212, ABD )

     

    -Röportaj Dalında Dereceye Giren Eserler:

    Birinciliği kazanan eser; “Madende Kadın Olmak,” (Hülya Kıral, Halkın Sesi Gazetesi, Zonguldak)

    İkinciliği kazanan eser; “Mikro Kredi Makro Umutlar” (Ayşe Nur Bayram, Pusula Gazetesi, Erzurum)

    Üçüncülüğü kazanan eser; “Civatayı Sesinden Tanırım” (Seyhan Demir, Haber Gazetesi Samsun)

    -Fotoğraf dalında dereceye giren eserler:

    Birinciliği kazanan eser; “Balıkçı Kadın,” (Kenan Gürbüz, Muğla Gündem Gazetesi)

    İkinciliği kazanan eser; “Bir Kış Masalı”
    (Ceyhun Hüseyinoğlu, Kastamonu Sözcü Gazetesi)

    Üçüncülüğü kazanan eser; “5 Aylık İçme Suyu Kaldı!”
    (Vedat Yunus İkizoğlu, Kastamonu Sözcü Gazetesi)

    -Türkçe'nin doğru kullanımı dalında dereceye giren eserler:

    Birinciliği kazanan eser; “İlk Osmanlı Hekimi, Sultanların Şairi: Şeyhi” (Asuman Kurt Öge, Şehrengiz Dergisi, Bursa)

    İkinciliği kazanan eser; “Bursa Kimliğini Geri İstiyor”
    (Rıza Ertekin, Şehrengiz Dergisi) 

    Üçüncülüğü kazanan eser; “Arabeskin Tahinine Bursa'dan Yön Verdi” (Serhat Tuncel, Şehrengiz Dergisi)

    -Makale-Yorum (Politika-Ekonomi-Kültür-Turizm-Spor) dalında dereceye giren eserler:

    Birinciliği kazanan eser; “Şığ Ali ve Güzel Ülkem”
    (BişarUlutaş, Bölge Gazetesi, Van)

    İkinciliği kazanan eser; “Konya Sanayisinin Çekleri”
    (Kerem İşkan, Konya Merhaba Gazetesi)

    Üçüncülüğü kazanan eser; “Göçmen Kuşlar”
    (Yahya Aksoy, Sorgun Postası, Yozgat)

    -Köşe yazısı dalında dereceye giren eserler:

    Birinciliği kazanan eser; “Barış Mümkün Mü?”
    (Engin Arapoğlu, Yeni Sakarya Gazetesi)

    İkinciliği kazanan eser; “Ne Zaman Döneceğiz”
    (İzziddin Nazlı, Hatay Söz Gazetesi)

    Üçüncülüğü kazanan eser; “AÜ Açılışında İnanılmaz Olay”
    (Murat Atikel, 2 Eylül Gazetesi, Eskişehir)

    -Televizyon haberi dalında dereceye giren eserler:

    Birinciliği kazanan eser; “Hastaların Merdivenle İmtihanı?”
    (Samet Kuyrukcu, KONTV, Konya)

    İkinciliği kazanan eser; “Kapadokya TV Savaşın İçinde”  (Behçet Alkan,  Kapadokya TV , Nevşehir)

    Üçüncülüğü kazanan eser; “Karun Hazineleri”
    (Utku Demiröz,  Egem TV, Uşak)

    -Radyo haber programı dalında dereceye giren eserler:

    Birinciliği kazanan eser; “Medeniyetlerin Kaynaşması/Benim Aytmatov'um” (Sharizat Ibraeva,  Manas Radyosu, Kırgızistan)

    İkinciliği kazanan eser; “Akıllı Ulaşım Sistemleri”
    (Uğur Çınar,  Çorum Umut Radyo)

    Üçüncülüğü kazanan eser; “İçimizden Biri”
    (Sermin Selda Polat, Kolej FM, Kayseri)

    -Internet haber sitesi dalında dereceye giren eserler:

    Birinciliği kazanan eser; “www.denizlihaber.com”
    (Sedat Kurt, Denizli Haber )

    İkinciliği kazanan eser; “www.bursadabugun.com”
    (Murat Barbaros Koçanalı, Bursa’da Bugün)

    Üçüncülüğü kazanan eser; “www.bayburtpostasi.com.tr”
    (Mehmet Ali Kürşat Okutmuş, Bayburt Postası, Kayseri) 

    Görüş Bildir