Euro
10.1402
0.81%
Dolar
8.6468
1.42%
Altın
487.98
1.55%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
415.700
-0.66%
23ºC
İstanbul
Güneşli 23 C

  32 IŞİD'li terörist öldürüldü

  Terör örgütü IŞİD'e yönelik düzenlenen saldırılarda 32 teröristin öldürüldüğü öğrenildi.
  • Ajanslar
  • 19.04.2016 - 17:52

  Başika'da terör örgütü IŞİD'in Türk tankına düzenlediği saldırının ardından, IŞİD'lilerin bulunduğu bölgeye atışlar yapıldı.

  32 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

  Türk Silahlı Kuvvetleri'nden saldırıyla ilgili yapılan açıklamada, IŞİD hedeflerine yönelik düzenlenen taarruzda 32 teröristin öldürüldüğü belirtildi. Operasyonlarda TSK personellerinin yaralanmadığı bildirildi.

  TSK'nın açıklamasında şu ifadeler kullanıldı;

  "18 Nisan 2016 tarihinde saat 16.15 sularında BAŞİKA bölgesindeki GEDU Üs bölgemizin 4-5 km ilerisindeki İleri Emniyet unsurlarımızın yer aldığı bölgeye DAEŞ unsurlarınca CORVET tipi Tanksavar silahı ile saldırıda bulunulmuş, saldırıda tank üzerinde bulunan reaktif zırhlar (tankın ana gövdesini ve merminin içeri nüfuzunu önleyen özel bir zırh sistemi) mermiyi püskürtmüş ve tank ve içindekiler zarar görmemiştir.

  "PERİSKOPTA HASAR MEYDANA GELDİ"

  Sadece reaktif zırhlar patlama etkisiyle havaya fırlamıştır. Periskopta hasar meydana gelmiştir. Görüntüde havaya fırlayan parçalar reaktif zırh parçalarıdır. Müteakiben aynı tank mevzi değişitirerek füzenin geldiği teras bölgesindeki teröristlerin bulunduğu binayı görerek atılan 8 mermi ile havaya uçurmuş ve 10 DAEŞ teröristi burada etkisiz hale getirilmiştir.

  32 IŞİD li terörist öldürüldü #1

  FOTOĞRAF: Saldırıya uğradıktan sonra IŞİD'li teröristleri vuran tank.

  IŞİD'E BOMBA YAĞDIRILIYOR

  Bina ve civarındaki teröristlerden kurtulanlar orada bulunan araçlar (7 araç ve 4 motosiklet)) ile kaçmaya çalışmışlardır. Yapılan atışlarla 5 araç ve 3 motosiklet hareket halindeyken imha edilmişlerdir. Buradakilerle birlikte toplam 32 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Müteakiben bölgede tespit edilen DAEŞ hedefleri vurulmaya devam etmektedir.

  "TEK ASKERİMİZİN BURNU DAHİ KANAMAMIŞTIR"

  Tank görüntüsünde sivil gözüyle bakıldığında büyük bir tahribat olabileceği izlenimi oluşması normaldir; ancak tankın reaktif zırhları hem tankın ana gövdesini hem de içindekileri korumuştur. Tek askerimizin burnu dahi kanamamıştır."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir