Petrol
85.42
-1.68%
Euro
19.6306
0.07%
Dolar
18.6344
0.01%
Altın
1.077
-0.31%
Borsa
4963
-1.65%
Bitcoin
320.907
-0.15%
12ºC
İstanbul
Çok bulutlu 12 C

  47 yıldır başında maganda kurşunuyla yaşıyor

  Yakup Çakmak'ın başına, 9 yaşındayken evlerinin önünde oynadığı sırada nereden geldiği belirlenemeyen maganda kurşunu isabet etti.
  • DHA
  • 20.12.2019 - 11:48
  • Güncelleme : 20.12.2019 - 11:48
  47 yıldır başında maganda kurşunuyla yaşıyor

  Trabzon'un Beşikdüzü ilçesinde, şu an 56 yaşında olan Yakup Çakmak'ın başına, 47 yıl önce henüz 9 yaşındayken, evlerinin önünde oynadığı sırada nereden geldiği belirlenemeyen maganda kurşunu isabet etti.

  Çakmak, 47 yıldır başında taşıdığı mermi nedeniyle şiddetli ağrı ve uykusuzluk çekiyor.

  9 YAŞINDAN BERİ KAFASINDAKİ MERMİYLE YAŞIYOR

  Yaralı olarak kaldırıldığı hastanede Çakmak’ın sol gözünde görme kaybı ile sol tarafında kısmı felç olduğu belirlendi. Ameliyata alınan Çakmak’ın başına isabet eden kurşun, beynin riskli bölgesinde olduğu için alınamadı.

  47 yıldır başında maganda kurşunuyla yaşıyor ViDEO

  OKULUNU BIRAKMAK ZORUNDA KALDI

  Tedaviyle felç kalmaktan kurtulan Çakmak, yaşamına başındaki mermi ile devam etti. Ancak sürekli baş ağrısı çeken Çakmak’ın hayatı kabusa döndü. Okulunu bırakmak zorunda kalan Yaşar Çakmak, vatani görevini de yapamadı.

  47 yıldır başında maganda kurşunuyla yaşıyor #1

  ''YAŞADIĞIM IZDIRAPI BİR BEN BİLİRİM''

  ​Çay ocağında çalışan Yakup Çakmak, olaydan itibaren büyük sıkıntılar çektiğini, sağlık sorunlarının sürdüğünü anlatarak, şöyle konuştu:
  "Kardeşlerimle oynuyordum. O an kafama fındık ağacının dalı girdi sandım. Kafam kanayınca ailem beni hastaneye götürdü. Hastanede başımda kurşun olduğu söylendi. Doktorlar 'yaşamaz, ölür' dese de ailem beni Ankara’ya götürdü. Orada ameliyat ettiler ve beni felçten kurtardılar. Doktorlar, yaşasam bile ya felç olacağımı ya da sürekli bayılacağımı söylediler. Mermi başımda kaldı.  47 yıldır geçmeyen baş ağrısı ve uykusuzlukla mücadele ediyorum. Başım ağrıdığı için düzenli ağrı kesici alıyorum. Uyku sorunum var, yattığım zaman sanki biri kafama yumruk atıyormuş gibi acıyla sıçrayıp kalkıyorum. Yaşadığım ızdırapı ben bilirim. Çoğu defa ölmek istiyorum. Artık bu acıya katlanamıyorum. Ağrı kesicinin de bir etkisi olmuyor.”

  47 yıldır başında maganda kurşunuyla yaşıyor #2

  ''BAŞKALARININ HAYATI KARARMASIN''

  Silah kullanılmasına, havaya rastgele ateş edilmesine karşı olduğunu belirten Çakmak, “Benim canım yandı. Hayatım karardı. Başkalarının hayatı kararmasın. Tüm hayatım felç oldu, ben yarım oldum. Allah kimsenin başına vermesin" dedi.

  47 yıldır başında maganda kurşunuyla yaşıyor #3

  ''KURŞUNU ALIRSAK ÖLÜR DEDİLER''

  Oğlunun çektiği acıları gözyaşı dökerek anlatan Ayşe Çakmak da, "Yakup öldü zannettim. 29 yaşında dul kaldım. Tek başıma evlatlarıma yetmeye çalışıyordum. Oğlumun başında kurşun olduğunu söylediler. Tedavi için Ankara’ya gitmeliydi. Yoksulluk dönemleri. Çok sıkıntılar çektik. Ameliyatını yaptılar ancak kurşunu alırsak ölür dediler. Yıllardır mermi kafada. Çocuğuma isabet eden kurşun kimin elinden çıktıysa mahşer günü ondan alacağımız olsun." diye konuştu.

  47 yıldır başında maganda kurşunuyla yaşıyor #4

  47 yıldır başında maganda kurşunuyla yaşıyor #5

  47 yıldır başında maganda kurşunuyla yaşıyor #6


  Görüş Bildir