Petrol
112.27
1.16%
Euro
17.5121
-0.08%
Dolar
16.6365
0.67%
Altın
972.63
0.39%
Borsa
2481
-1.90%
Bitcoin
349.400
0.71%
27ºC
İstanbul
Çok bulutlu 27 C

  500T şoförü kayıp çantayı sahibine ulaştırdı

  15 yıldır İstanbul'un en uzun hattı olan 500T'de çalışan şoför Musa Dursun, içi döviz dolu çantasını unutan yolcuya çantasını ulaştırdı.
  • DHA
  • 27.01.2016 - 19:41
  500T şoförü kayıp çantayı sahibine ulaştırdı

  500t

  İstanbul'un en uzun hattı olmasıyla efsane haline dönüşen ve çıkan yangın ile tacizlerle adı kötü anılan 500T Tuzla-Cevizlibağ hattında bugün iyi bir şey oldu.

  DÖVİZ DOLU ÇANTASINI OTOBÜSTE UNUTTU

  Küçükyalı’dan otobüse binen Yusuf Samet Yaraş isimli yolcu, otobüsün kalabalık olduğunu görünce ön kapının yanında yolculuk yaptı. Çantasını da kapının yanında duran valizlerin üzerine bıraktı. 4. Levent’te elindeki poşetle inen Yaraş, dalgınlıkla çantasını otobüste unuttu. İçinde dizüstü bilgisayar, tablet, pasaport ve yüklü miktar döviz bulunan çanta diğer yolcuların valizlerini almasıyla yere düştü ancak kimse durumu fark etmeyip çantanın üzerinden atlayarak yoluna devam etti.

  500T şoförü kayıp çantayı sahibine ulaştırdı VİDEO

  YOLCUNUN BABASINA ULAŞTI

  Bir yolcunun çantayı şoföre teslim etmesinin ardından, şoför Musa Dursun da harekete geçti. Dursun, çantanın sahibine önce Facebook’tan ulaşmaya çalıştı. Ancak akşam saatlerine kadar bir yanıt alamayınca tabletinden çantanın sahibinin babasına ulaştı. Çantanın içinde yüklü miktar döviz olduğunu ancak miktarını bile saymadığını söyleyen Musa Dursun, "Kaç parası var saymadım bile. Kişisel eşyaları görünce karıştırmak istemedim" diye konuştu.

  "KENDİM İRTİBATA GEÇİP TESLİM ETTİM"

  Çantanın içindeki eşyaların yolcu için önemli olacağını düşünen Dursun, yolcunun kimlik ve banka kartlarını iptal etmemesi için doğrudan iletişim kurmaya çalıştı. Dursun, "Çantanın içinde laptop, tablet, pasaport, banka kartları, para.. bir sürü şey vardı. Kart, kimlik gibi eşyaları iptal etmesin diye kendim irtibata geçip teslim ettim" dedi.

  500T şoförü kayıp çantayı sahibine ulaştırdı #2

  "BÖYLE BİR ZAMANDA HAYAL ETMEK BİLE GÜÇ.."

  Şoförün bu çabası yolcu Yusuf Samet Yaraş'ı etkiledi. Şoför Dursun'a attığı teşekkür mailinde şunları söyledi:

  "Böyle bir zamanda İstanbul gibi bir yerde, içerisinde bu kadar değerli eşyanın, belgelerin ve yüklü miktarda nakit paranın olduğu bir çantayı bulan bir kişinin, eksiksiz bir şekilde, uzun uğraşlar sonucu bana ulaştırılmasını hayal etmek bile güç…" diye başlayan teşekkür maili ile ortaya çıktı.

  ŞOFÖR ÖDÜLLENDİRİLECEK

  Özel Halk Otobüsü İşletmeleri, şoförün çabasını ve dikkatini taktir ettiklerini, kendisinin ödüllendirileceğini ifade etti.

  500T şoförü kayıp çantayı sahibine ulaştırdı #3

  500T'de cinsel taciz mahkemeye taşındı haberi500T şoförü kayıp çantayı sahibine ulaştırdı #4
  500T'den sağ çıkan yolcu konuştu haberi500T şoförü kayıp çantayı sahibine ulaştırdı #5

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir