Euro
15.2265
-0.03%
Dolar
13.6517
0.01%
Altın
789.2350
0.14%
Borsa
1998
2.38%
Bitcoin
515.282
3.59%
1ºC
İstanbul
Güneşli 1 C

  6 aydır yolda bulduğu altınların sahibini arıyor

  Mustafa Özdemir: "Sahibini bulup teslim edersem rahat bir nefes alacağım."
  • 16.10.2012 - 13:55
  6 aydır yolda bulduğu altınların sahibini arıyor

  6 aydır yolda bulduğu altınların sahibini arıyor #1

  Çankırı'da elektronik malzeme satışı yapan, evli ve 2 çocuk babası Mustafa Özdemir, yolda yürürken 6 ay önce bulduğu altınların sahibini arıyor. Zabıta Müdürlüğü'ne ve yerel radyolara müracaat eden Özdemir, yapılan duyurulardan da bir sonuç alamadı.

  SAHİBİNİ BULURSAM RAHAT BİR NEFES ALACAĞIM

  Yolda yürürken bulduğu altınların sahibine bir türlü ulaşamamasının üzerinde ağır bir yük oluşturmaya başladığını belirten Mustafa Özdemir, "6 aydır çabalıyorum ama kimseye ulaşamadım" dedi. Çevresinde 'Mestan' lakabıyla tanıdığı Özdemir, altınları bulur bulmaz, onlarca kişiye "Kıymetli bir şey bulsanız, sahibini bulmak için hangi yöntemlere başvurursunuz?" diye sorduğunu söyledi. Altınların miktarını ve dışındaki materyalin ne olduğunu istismarcı ve fırsatçılara karşı tedbir olsun diye söylemediğini belirten Özdemir, "Sahibini bulup teslim edersem rahat bir nefes alacağım" dedi.

  "BULAMAZSAM İHTİYAÇ SAHİPLERİNE VERECEĞİM"

  Bu yükün psikolojik olarak huzursuzluğa sebep olduğunu ifade eden Mustafa Özdemir, "Ulusal medya aracılığı ile bir kez daha şansımı deniyorum. Eğer bundan da bir netice alamazsam, bulduğum altınları gerçek sahibinin hayrına, Kuran kursları ile yurtlarda kalan öğrencilere ya da ihtiyaç sahibi kişilere dağıtacağım" dedi.


  Görüş Bildir