Euro
10.0446
0.18%
Dolar
8.2602
0.32%
Altın
487.31
0.52%
Borsa
1.453
0.82%
Bitcoin
488.519
0.06%
15ºC
İstanbul
Güneşli 15 C

  6. yılında Mavi Marmara anması

  Mavi Marmara gemisine düzenlenen saldırıda hayatını kaybedenler için İsrail Büyükelçiliği konutu önünde gösteri düzenlendi.
  • Ajanslar
  • 29.05.2016 - 11:06
  6. yılında Mavi Marmara anması

  Mavi Marmara gemisine yapılan saldırı, 6. yılında İsrail Büyükelçiliği konutu önünde protesto edildi.

  6. yılında Mavi Marmara anması #1

  İSRAİL ALEYHİNE SLOGANLAR ATILDI

  Gece saatlerinde toplanan Ankara İnanç Özgürlüğü Platformu üyeleri, saldırı sonucu hayatını kaybedenler için anma töreni düzenledi. Platform üyelerinin Filistin bayrakları ve saldırıda ölenlerin fotoğraflarını taşıdığı törende, İsrail aleyhine sloganlar atıldı.

  GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI

  Polis ekipleri, büyükelçilik konutu önünde geniş güvenlik önlemleri aldı. Grup üyeleri, yolun bir kısmını kapatıp sabah namazı kıldı. Trafik polisleri bu sırada yolun tek şeridini dubalarla kapatarak, trafikteki sürücüleri araçlarının hızını azaltmaları konusunda uyardı.

  6. yılında Mavi Marmara anması #2

  Grup adına basın açıklaması yapan Soner Kartal, “10 kişinin hayatını kaybettiği Mavi Marmara saldırısının ardından İsrail’e birçok koldan davalar açıldı. Davaların ana konusu katil şebekenin özür dilemesi, tüm mağdurlara tazminat ödemesi ve en önemlisi Gazze ablukasının kaldırılmasıydı. Son günlerde İsrail ve Türkiye yetkililerinin mağdurların uğramış olduğu saldırıyı konu edinen bir görüşme yürüttükleri medya vasıtasıyla dünya kamuoyuna yansımıştır” ifadelerini kullandı.

  İSRAİL İLE YAPILAN ANLAŞMALARI TANIMIYORUZ

  Mavi Marmara gemisine yapılan saldırının birçok ülkenin mahkemelerinde dava konusu edildiğini hatırlatan Kartal, “Bu davalar gerek uluslararası, gerekse ulusal yargı mercilerinde ciddi aşamalar katederek ilerlemektedir. Saldırgan İsrail’in bu dava ve soruşturmalardan kurtulmak için oldukça ciddi çabalar gösterdiği herkesin malumudur. Bilinmelidir ki, davalara ve soruşturmalara etki edecek tek yetkili merci şehit aileleri ve saldırı mağdurlarıdır. Mağdur yakınlarının rızası ve onayı alınmadan terör şebekesi İsrail’le yapılan her türlü antlaşmayı tanımadığımızı bu platformdan haykırıyoruz” diye konuştu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir