İstanbul'da trafik kilitlendi

Mteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan tahminler neticesinde başlayan sağanak yağış megakentte hayatı olumsuz etkiledi.

İstanbul'da mesai saatinin bitimiyle birlikte sürücüler yola çıkarken, akşam saatlerinde yağmurun da etkisini göstermesiyle birlikte trafikte yoğunluk oluştu.

Yoğunluk yüzde 90'a kadar çıktı

İBB Trafik Yoğunluğu Haritası verilerine göre, yüzde 90'lara kadar yükselen yoğunluk saat 19.08 itibarıyla yoğunluk yüzde 87 oldu.

Bazı bölgelerde trafik akışı durma noktasına geldi.

İstanbul'da trafik kilitlendi VİDEO

İstanbul'da trafik kilitlendi

Avrupa Yakası'nda trafik durma noktasında

Avrupa Yakası'nda D-100 kara yolu Zincirlikuyu-Büyükçekmece yönünde yoğun trafik yaşanırken ters yönde yoğunluğun daha az olduğu görülüyor. Zeytinburnu ile Bakırköy arasında Avcılar yönünde trafik durma noktasına geldi.

Basın Ekspres Yolu'nda çift yönlü trafik yoğunluğu mevcut. TEM Otoyolu'nda ise Esenler ile Başakşehir arasında ve Metris kavşağından Mahmutbey kavşağına kadar yoğunluk gözleniyor.

TEM Hasdal kavşağı ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü arasında çift yönlü yoğunluk yaşanırken Mahmutbey kavşağından Esenyurt-Esenkent mevkisine kadar yoğunluk mevcut.

Bakırköy sahil yolunda lokal yoğunluk görülürken D-100 bağlantı yollarında trafik yoğun seyrediyor.

Kocamustafapaşa mevkisinden Anadolu Yakası yönünde Avrasya Tüneli girişinde yoğunluk gözleniyor.

Avcılar'dan başlayan trafik, TÜYAP'a kadar yoğun ilerliyor, ana yol ve yan yolda bazı noktalarda trafik durma noktasına geldi.

İstanbul'da trafik yoğunluğu yüzde 90'a ulaştı -1

Anadolu Yakası'nda da durum aynı

Anadolu Yakası'nda D-100 kara yolunda Maltepe ile Pendik arasında trafiğin her iki yönde yer yer yoğunlaştığı görülüyor.

TEM Otoyolu'nda ise Sultanbeyli ile Samandıra arasında trafik yoğunluğu gözleniyor. Sahil yolları ile TEM bağlantı yollarının bazı bölümlerinde de trafik ağır ilerliyor. Ümraniye İnkılap Mahallesi Küçüksu Caddesi Şile yönünde trafik yoğunluğu yaşanıyor.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü geliş ve gidişte trafik yoğunluğu gözlenirken Altunizade Tünel Şile yönünde trafik yoğunluğu devam ediyor.

D-100 kara yolu Çamlıca ve Bostancı mevkilerinde her iki yönde trafik yoğun seyrediyor.

İstanbul'da trafik yoğunluğu yüzde 90'a ulaştı -2

İstanbul'da trafik yoğunluğu yüzde 90'a ulaştı -3