Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
490.342
-0.52%
-2ºC
İstanbul
Çok bulutlu -2 C

  7. kattan düşen küçük kızı temizlik işçisi kurtardı

  Eskişehir'de 7. kattan düşen 4 yaşındaki Ecrin Esen'i orada bulunan bir temizlik işçisinin kurtarma anları güvenlik kameralarına yansıdı.
  • 30.11.2014 - 09:01
  7. kattan düşen küçük kızı temizlik işçisi kurtardı

  7. kattan düşen küçük kızı temizlik işçisi kurtardı #1

  Gökmeydan Mahallesi Cumhuriyet Bulvarı'ndaki 7 katlı Şahin Sitesi'nde meydana gelen olayda anne ve babası fabrika işçisi olan 4 yaşındaki Ecrin Esen, evde kimsenin olmadığı sırada 7'inci kat penceresinden düştü. Düşme anı ise internet kafenin güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

  KÜÇÜK KIZI HAVADA KURTARDI

  Olay sırasında sitenin önündeki yaya kaldırımını süpürmekte olan Odunpazarı Belediyesi'nin temizlik işçisi Şükrü Deniz fark ederek tutmaya çalıştı. Ecrin üzerine düştüğü temizlik işçisi ile birlikte yere yuvarlandı. Temizlik işçisi Şükrü Deniz olayda yaralanmazken yaralanan Ecrin 112 ambulansıyla Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Hastanesi'ne kaldırıldı.

  7. kattan düşen Ecrin'i böyle kurtardı

  "O OLMASAYDI ÖLÜRDÜ, ONA DUA EDİYORUZ"

  Bilecik'teki bir mermer fabrikasında işçi olarak çalışan 39 yaşındaki baba Hüsnü Esen, "Ben Bilecik'te çalıştığım fabrikadayken olay meydana gelmiş. Çocuğum pencereyi açıp aşağıya düşüyor. İlk ayakkabılarını atıyor aşağıya daha sonra kendisini atıyor. Sağolsun belediyedeki temizlik görevlisi yakalamış. O olmasaydı ölürdü. Ona çok teşekkür ederiz. Kızımın sağlık durumu iyi. Ayaklarında kırıklar var, başında da biraz morluklar var. Bilinci açık. Şuan yoğun bakımda tutuluyor, yarın servise alınacak. Çocuk anne ve baba diye konuşuyor bilinci açık. Herhangi bir tehlikesi yok. Tesadüfen temizlik görevlisini orada olması çocuğumun hayatını kurtardı. Ona çok teşekkür ediyorum. Ona Allah'tan dua ediyorum. Kendisini ziyaret edeceğiz. Yanına gideceğiz. O olmasaydı ölürdü. Ona çok dua ediyoruz." ifadesinde bulundu.

  7. kattan düşen küçük kızı temizlik işçisi kurtardı #2

  "TEBRİK TELEFONLARI ALIYORUM"

  Temizlik işçisi Şükrü Deniz de olaydan sonra çok sayıda tebrik telefonları aldığını söyledi. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'un da kendisini arayıp tebrik ettiğini belirten Şükrü Deniz"Söyleyecek bir şey yok. Gören herkesin yapacağını tahmin ettiğim şey. Belediye başkanımız aradı. Başkan yardımcılarımız aradı. Çavuşlarım aradı. Hepsi tebrik etti. Vatandaşlar tebrik etti. Çocuğun sağlık durumu iyiymiş şuanda. İyiye gidiyormuş. Bana bir şey olmadı. Omzumda biraz incinme vardı o da geçti. Ağrı hissetmiyorum. Hiçbir şeyim yok. Ben o çocuğu orada gördüğümde benim de aynı yaşlarda kız çocuğum var. O aklıma geldi sadece. Başka hiçbir şey düşünemedim. Çocuklarım aklıma geldi. O yaşta benim küçük çocuğum var o aklıma geldi. Elimden geleni yapmaya çalıştım. Ailesiyle bir görüşmem olmadı. Şuan telaştadırlar ve hastanede çocuklarının yanındadırlar. Daha sonra bir teşekkür etseler yeter." dedi.  Görüş Bildir