Dolar
7.2907
0.859%
Euro
8.5326
-0.9265%
Altın
2035.04
-1.3663%
Borsa
1060.59
2.5319%
G. Altın
477.149
-0.4753%
Bitcoin
84407.38
-1.3494%
29ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 29 C

  Tatilciler Bodrum’a akın etti

  Yaz aylarının klasikleşen Bodrum trafiği başladı. Tatilciler, seyahat yasağı kalkar kalmaz soluğu Bodrum’da aldı.
  • İHA
  • 01.06.2020 - 15:11
  Tatilciler Bodrum’a akın etti

  Seyahat yasağının kalkmasıyla birlikte yola çıkan tatilciler, Bodrum’a ulaştı. Yoğunluğu tahmin eden emniyet güçleri kırmızı alarma geçerek, trafik uygulama noktalarında kontrolleri en üst seviyeye çıkardı.

  Bodrum’da evleri bulunan tatilciler, seyahat yasağının kalkmasıyla birlikte yola çıktı. Özellikle İstanbul ve Ankara’dan gelen tatilciler, Torba Kavşağı'nda yoğunluk oluşturdu.

  Tatilciler Bodrum’a akın etti #1

  Gece yarısı yola çıkan tatilciler, öğlen saatlerinde Bodrum’a ulaştı. Olası yoğunluğu tahmin eden Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Bodrum İlçe Jandarma Komutanlığı, ilçe girişinde geniş güvenlik önlemi aldı.

  Şehir dışından gelen özellikle 34 ve 06 plakalı araçlarda ateş ölçümü ve kimlik kontrolü yapıldı. Ekiplerin kontrollerinin ardından ilçeye gelen tatilciler, Bodrum’a güvenli bir şekilde giriş yaptı.

  Tatilciler Bodrum’a akın etti #2

  YASAK KALKAR KALKMAZ HAZIRLIKLAR BAŞLADI

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 1 Haziran’da seyahat yasağının kalkacağını müjdelemesinin ardından hafta sonu sokağa çıkma yasağı olan illerden özellikle İstanbul’da yaşayan vatandaşlar, hazırlıklarını tamamlayarak 1 Haziran gecesi yola çıktı.

  Öğlen saatlerinde Bodrum’da olan tatilciler rahat bir nefes aldıklarını söyleyerek, “Gece yasak kalkar kalkmaz yola çıktım ve sonunda Bodrum’a ulaştım.” dedi.

  İstanbul’dan gece saatlerinde yola çıkarak Bodrum’a gelen Mehmet Aktürk isimli vatandaş, “Bodrum güzel, havası güzel, insanları güzel. Seyahat yasağının kalmasını bekliyordum. 3-4 kere başvurdum reddedildim e-Devlet'ten. Sonra işte yasağı kaldırdı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve yola çıktık.” dedi.

  OTOBÜSLER KONTROL EDİLİYOR

  Yolcu otobüsleriyle Bodrum’a gelen tatilcilerin ise Torba uygulama noktasında,  polis ekipleri tarafından ateşleri ölçülüyor.

  Tüm otobüsler teker teker kontrol edilip yüksek ateşi olanlar sağlık kuruluşlarına yönlendiriliyor.

   

  Tatilciler Bodrum’a akın etti #3

  Tatilciler Bodrum’a akın etti #4

  Tatilciler Bodrum’a akın etti #5

  Tatilciler Bodrum’a akın etti #6

  Görüş Bildir