Euro
15.5362
0.18%
Dolar
13.7186
0.4%
Altın
786.38
0.93%
Borsa
1.91
1.61%
Bitcoin
694.476
-12.06%
14ºC
İstanbul
Hafif yağmur 14 C

  ABD'den Kilis'in Nobel adaylığına destek

  ABD Dışişleri Bakanlığı, Suriyeli mülteciler için yaptıklarından dolayı Kilis'in Nobel Barış Ödülü adayı olmasına destek verdi.
  • 22.02.2016 - 09:31
  ABD'den Kilis'in Nobel adaylığına destek

  ABD den Kilis in Nobel adaylığına destek #1

  ABD Dışişleri Bakanlığı Nüfus, Göçmenler ve Göç Bürosu, Kilis'in Suriyeli mülteciler için bugüne kadar yaptıklarından dolayı Nobel adayı olmaya hazır olduğunu anlatan "Suriyeli Mülteciler İçin Çok Şey Yapan Bir Türk Şehri Nobel Barış Adaylığına Hazır" başlıklı makaleyi, resmi Twitter hesabından paylaştı.

  KİLİS'TEN ÖVGÜYLE BAHSEDİLDİ

  ABD'de yayın yapan Uluslararası Halk Radyosu'nun internet sitesinde Richard Hall tarafından kaleme alınan makalede Kilis, Suriyeli mülteciler için yapılanlardan dolayı övgüyle anıldı. Kilis'teki Suriyelilerin Türk nüfusunu geçtiği ve toplamda 120 bin civarında mültecinin misafir edildiği anlatılan makalede, kısa bir süre önce AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün'ün Kilis'i Nobel Barış Ödülü için aday göstermesinin son derece haklı olduğu ifade edildi.

  MİDİLLİ ADASI DA NOBEL'E ADAY

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Üstün, Nobel Komitesi'ne yazdığı mektupta, Kilislilerin Suriyelilerle gösterdiği dayanışmanın örneğine az rastlanır türden olduğunu belirterek bu yılki Nobel Barış Ödülü'nün Kilis'e verilmesi için başvuruda bulunmuştu. Aynı sebeple birkaç hafta önce Yunanistan'ın Midilli Adası'nın da Nobel için aday olduğunu hatırlatan Hall, Kilis'in yaptıklarının çok daha fazla olduğunu kaydetti. Hall'un makalesini resmi Twitter hesabından paylaşan ABD Dışişleri Bakanlığı Nüfus, Göçmenler ve Göç Bürosu, alanında ABD'deki en önemli resmi kurumlardan biri olarak biliniyor.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir