Petrol
111.66
2.34%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
484.159
1.45%
14ºC
İstanbul
Açık 14 C

  9 ilde 472 köy yolu kapalı

  Yurt genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle 9 ilde 472 köy ve mezra ile 4 ilçenin yolu ulaşıma kapandı.
  • 30.01.2012 - 16:35
  9 ilde 472 köy yolu kapalı

  9 ilde 472 köy yolu kapalı #1

  Sakarya Valiliği'nden alınan bilgiye göre, gece saatlerinde etkisini arttıran kar yağışı nedeniyle 114 köy yolu ulaşıma kapandı. Sakarya İl Özel İdaresi'ne bağlı ekiplerin köy yollarını ulaşıma açmak için çalışmalarını aralıksız sürdürdüğü belirtildi.

  Zonguldak

  Zonguldak'ta etkili kar yağışı, 102 köy yolunda ulaşımı engelledi. İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğü ekiplerinin kapalı yolları açmak için çalışmalarını aralıksız sürdürdüğü öğrenildi.

  Muş

  Muş İl Özel İdare Genel Sekreteri Yardımcısı Şeyhmus Yentür, kar yağışı ve tipi nedeniyle merkezde 10, Varto ilçesinde 40, Malazgirt ilçesinde 10 ve Bulanık ilçesinde 10 olmak üzere toplam 70 yolun ulaşıma kapalı olduğunu kaydetti.

  Kayseri

  Kayseri İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği'nden yapılan açıklamaya göre, gece başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışı nedeniyle 6 köy yolu ulaşıma kapandı.

  Adıyaman

  Adıyaman İl Özel İdare Genel Sekreteri Kenan Doğan, kapanan yollar için sabahın erken saatlerinden itibaren çalışmalara başladıklarını kaydetti.

  Adıyaman genelindeki tüm karayollarının dün itibarıyla açıldığını belirten Doğan, ''Dün tüm yolları açmıştık. Gece tekrar etkisini artıran yoğun kar yağışı nedeniyle birçok yerde yollar kapandı. Şu anda 4 ilçe, 90 köy ve mezranın yolu kapalı durumda. Ekiplerimiz yol açma çalışmalarına başladı'' diye konuştu.

  Hakkari

  Hakkari İl Özel İdaresi yetkilileri, kar yağışı nedeniyle il genelinde 9 köy ve 23 mezra yolunun ulaşıma kapalı olduğunu, yolların yeniden ulaşıma açılması için çalışmaların aralıksız sürdüğünü belirtti.

  Çankırı

  Çankırı İl Özel İdaresi'nden yapılan yazılı açıklamada, toplam 6 köy yolunda ulaşımın sağlanamadığı belirtildi.

  Açıklamada, kapanan yolların açılması için 1 kar makinesi, 12 greyder, 4 dozer ve 6 kar kamyonu ile 23 ekibin aralıksız olarak çalışmalarını sürdürdüğü kaydedildi.

  Bolu

  Bolu'da aralıklarla etkili olan kar yağışı nedeniyle kent merkezinde kar kalınlığı 10 santimetreye, yüksek kesimlerde ise 2 metre 50 santimetreye ulaştı.

  Kar yağışı nedeniyle Bolu'da toplam 17 köy yolu ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresi ekipleri, kapanan köy yollarının açılması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

  Trabzon

  Trabzon Valiliği'nden alınan bilgiye göre, Doğu Karadeniz'de bir süredir etkili olan kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle toplam 35 köy yolunda ulaşım sağlanamıyor.

  Köy yollarının ulaşıma açılması için Trabzon İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı 58 ekip, 40 greyder ve 18 iş makinesiyle karla mücadele çalışmaların aralıksız sürüdürüldüğü öğrenildi.

  Karaman

  Karaman'da dün gece başlayan ve etkili olan kar yağışı nedeniyle Karaman'ı Akdeniz Bölgesi'ne bağlayan Karaman-Mersin karayolu Sertavul Geçidi'nde aşırı buzlanma ve tipiden dolayı ulaşım güçlükle sağlanıyor.

  Karayolları ekiplerinin, kar kürüme ve tuzlama çalışmalarını aralıksız sürdürdüğü öğrenildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir