Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
472.995
-1.35%
24ºC
İstanbul
Güneşli 24 C

  9 kişiyi öldüren zanlı: Öldürüp öldürmediğimi bilmiyorum

  Gaziantep'te 9 kişiyi öldürdükten 55 gün sonra yakalanan Yusuf Taş, 55 gün boyunca "Dağ taş nerede bulduysam kaldım." dedi.
  • 31.03.2016 - 15:28
  9 kişiyi öldüren zanlı: Öldürüp öldürmediğimi bilmiyorum

  Gaziantep'te eşi ile birlikte 9 kişiyi öldürdükten sonra kaçan ve 55 gün sonra dün gece Yunanistan üzerinden İtalya'ya gitmek için bindiği İzmir otobüsünde polis tarafından yakalanan Yusuf Taş ile kendisine yardımcı olduğu gerekçesiyle gözaltına alınan babası, kardeşi ve dayısının sorgulaması tamamlandı.

  9 kişiyi öldüren zanlı: Öldürüp öldürmediğimi bilmiyorum #1

  SORGUDA AĞLAMA KRİZLERİNE GİRDİ

  Sorgulamasında sık sık ağlama krizine girdiği için sakinleştirilen Yusuf Taş, cinayetleri işleyip işlemediğini bilmediğini söyledi. Polislere, eşi ile konuşmak üzere teyzesinin evine gittiğini belirten Yusuf Taş, "Tartışırken öfkelenip tabancamı elime aldım. Ama sonrasını hatırlamıyorum. 9 kişiyi öldürüp, öldürmediğimi bilmiyorum" dediği öğrenildi.

  9 kişinin katil zanlısı hüngür hüngür ağladı VİDEO

  "DAĞ TAŞ NEREDE BULDUYSAM KALDIM"

  Yusuf Taş, kaçak hayatı yaşadığı 55 gün içerisinde nerede yaşadığına ilişkin yöneltilen soruyu da, "Dağ, taş nerede bulduysam kaldım. Sabit bir yerde durmadım" diye cevapladı. Sorgulamasında İngilizce, Almanca dillerini bildiği ve bu nedenle yurtdışına çıkmak istediğini de söyleyen Taş, "Yunanistan'a gidecek Suriyeli sığınmacılar ile birlikte Ege'den Yunanistan'a gidecek, oradan da İtalya olmadı, herhangi bir Avrupa ülkesine gitmek istiyordum" dediği öğrenildi.

  9 kişiyi öldüren zanlı: Öldürüp öldürmediğimi bilmiyorum #2

  BİLETİ KARDEŞİ ALDI, BABASININ VERDİĞİ PARAYI DAYISI TESLİM ETTİ

  Öte yandan sorgulamasında taksiyle otogara giden Yusuf Taş adına İzmir'e gidecek otobüs biletini kardeşi Şerif Taş'ın aldığı belirlendi. Öte yandan gözaltına alındığı sırada üzerinde bulunan 6 bin lira parayı ise babasının temin ettiği ve Yusuf Taş'a da dayısı Arif Toz'un ulaştırdığı ortaya çıktı. Bunun üzerine gözaltına alınan 9 kişinin katili Yusuf Taş'ın babası, kardeşi ve dayısı ise sorgulamalarında susma hakkını kullandı. Öte yandan 'yardım ve yataklık' yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alınan şüphelilerden Yusuf Taş'ın babası Halil Taş'ın evinde yapılan aramada ele geçirilen tabancanın ise 9 kişinin ölümü sırasında kullanılan silah olduğu belirlendi.

  AĞLAYARAK ADLİYEYE GÖTÜRÜLDÜ

  Gece yakalanan ve öğle vaktine kadar süren sorgulamasında sık sık gözyaşı döküp sinir krizi geçiren Yusuf Taş, adliyeye götürüldüğü sırada da hıçkırarak ağladı. Polis yeleği giydirilen ve elleri arkadan kelepçelenen Yusuf Taş, polislerin arasında adliyeye götürülürken gözyaşı dökmeyi sürdürdü. Ağlayan şüpheli Yusuf Taş, gazetecilerin cinayeti neden işlediğine dair soruları da yanıtsız bıraktı.

  9 kişiyi öldüren zanlı: Öldürüp öldürmediğimi bilmiyorum #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir