Euro
11.1399
-0.47%
Dolar
9.5871
-0.16%
Altın
557.19
0.66%
Borsa
1.493
0.88%
Bitcoin
602.779
1.34%
12ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 12 C
  Cizre'de ölen Nihat Kazanhan'ın otopsi raporu açıklandı

  Cizre'de ölen Nihat Kazanhan'ın otopsi raporu açıklandı

  Cizre'de başından vurularak öldürülen 12 yaşındaki Nihat Kazanhan'ın otopsi raporuna göre, başındaki merminin bir polise değil av tüfeğine ait olduğu ortaya çıktı.
  • 15.01.2015 - 19:53

  cizre

  Cizre'de başından vurularak öldürülen 12 yaşındaki Nihat Kazanhan hakkında, "Polisin silahından çıkan kurşunla öldürüldü" diye çıkan haberlere yanıt Adli Tıp Kurumu'ndan geldi.

  12 yaşındaki Nihat Kazanhan'ın Adli Tıp Kurumu'ndan çıkan otopsi raporuna göre, başındaki merminin ibr polis silahına değil, av tüfeğine ait olduğu belirtildi.

  İŞTE OTOPSİ RAPORUNUN DETAYLARI

  "Saat 15:45 sıralarında devlet hastanesine getirilen 2003 Cizre doğumlu Nihat Kazanhan isimli çocuk nasıl olduğu tespit edilemeyen bir şekilde kafa kısmından aldığı yara sonucu hayatını kaybetmiştir. Şahsın cenazesi otopsi için Diyarbakır Adli Tıp Kurumu'na gönderilmiş, yapılan incelemede şahsın kafasından 5 cm ebadında sert bir plastik parça çıkmıştır. Polis Kriminal Laboratuvarı'nda yapılan inceleme sonucunda ölen şahsın kafasından çıkan parçanın; bir adet roket şeklindeki plastik tapa, 12 numara av fişekleri içerisinde bulunan tapalara ait olup, yivsiz-setsiz av tüfeği ile atılmış olduğu tespit olunmuştur.

  Cizre de ölen Nihat Kazanhan ın otopsi raporu açıklandı #2

  EMNİYET MÜDÜRLÜKLERİMİZDE BU TÜR SİLAH BULUNMAMAKTADIR

  Emniyet müdürlüklerimiz ve Cizre İlçe Emniyet Müdürlüğümüz kuvvesinde bu tür bir silah ve malzemesi bulunmamaktadır. Ancak bölge yerleşim bu tür av tüfeklerinin ve malzemelerinin örgüt mensupları ve müzahir kitle tarafından yoğun bir şekilde kullanıldığı bilindiğinden bahse konu şahsın ölümüne sebep olan nesnenin bu kesimin faaliyetleri esnasında kullanılan bir silahtan kaynaklandığı kesin olarak anlaşılmaktadır. Ayrıca 6-8 Ekim olaylarında av bayilerinin yağmalandığı kayıtlarımızda mevcut olduğundan bu iş yerlerinden yağmalanan fişeklerin kullanılmış olduğu kuvvetle muhtemeldir."

  İçişleri Bakanı Efkan Ala yaptığı açıklamada, "Orada polis hiçbir şekilde gaz ya da silah kullanmamıştır" demişti. Cizre Belediye Eşbaşkanı Leyla İmret ise, çocuğun polis tarafından vurulduğunu savunmuştu.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir